Terapia uzależnień i jej kolejne punkty

Pierwszym etapem, jaki czeka nas w całej terapii, jest zgłoszenie się do danej placówki. Często możemy być wysłani przez lekarza na terapię uzależnień, jednak zależy to od sytuacji. W momencie, gdy zostajemy przyjęci do ośrodka, musimy najczęściej przejść detoksykację – w przypadku narkomanii i alkoholizmu. Odwyk oraz porzucenie nałogu jest uznawane za najtrudniejszy etap. Następnie, zostajemy przydzieleni do poszczególnych grup terapeutycznych oraz na konkretne typy terapii oraz na wizyty u psychoterapeuty. W dalszym ciągu odbywa się terapia – wszystkie punkty muszą być zachowane. Dzięki temu szybciej zaklimatyzujemy się w nowym miejscu i przyzwyczaimy do nowych ludzi oraz do tematyki, która poruszana jest na spotkaniach – dotycząca typowo naszego wciąż istniejącego problemu. W trakcie terapii zrozumiemy, jak poważny jest nasz problem i jakie korzyści możemy wyciągnąć z uczęszczania na terapię.

(więcej…)

Czytaj więcej

W jaki sposób Esperal pomaga przy uzależnieniu?

Uzależnienie od alkoholu dotyka coraz większą część społeczeństwa. Powstaje na podłożu rozmaitych zdarzeń. Przyczyny prowadzące do jego rozwoju to chęć przypodobania się grupie, która korzysta z alkoholu, jak i nieumiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w sposób odmienny, aniżeli sięgając po różnego rodzaju używki. W tym alkohol, który stawia cienką granicę pomiędzy tym, kiedy można mówić o nadużywaniu, a kiedy dochodzi do uzależnienia. Jedno jest pewne, alkoholizm nie jest całkowicie uleczalny. Można jedynie nauczyć się kontroli, nie ulegania pokusom i trwania w trzeźwości, ale alkoholikiem pozostaje się do końca życia.

(więcej…)

Czytaj więcej

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, a wedle statystyk każdego roku przybywa osób chorych. Co więcej, liczba ta nie ma szans się zmniejszyć, ponieważ alkoholikiem zostaje się do końca życia. Można jedynie nauczyć się kontrolować niejako swoje życie. Przyjmować nowe wzorce prawidłowych zachowań i nie ulegać pokusom. Uczyć się radzenia w sytuacjach trudnych i stresujących, w sposób odmienny, od sięgania po jakiekolwiek używki.

(więcej…)

Czytaj więcej