Esperal, Wszywki alkoholowe Wrocław

Choroba alkoholowa jest bardzo trudna do pokonania. Jednak dzięki coraz to nowszym metodom walki z nałogiem alkoholowym, staje się to możliwe. Wśród dostępnych na rynku sposobów leczenia alkoholizmu jest metoda znana jako wszywka. Ta potoczna nazwa powstała od sposobu w jaki stosowane są tabletki esperalu. Esperal jest implementowany podskórnie w toku drobnego zabiegu chirurgicznego. Sam zabieg wszycia esperalu nie jest bardzo inwazyjny zwłaszcza gdy wykonuje go wprawiony chirurg. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej trwa zaledwie ok 30 minut. Aby zminimalizować dyskomfort powiązany z odczuwaniem bólu, w zabiegu wykorzystuje się znieczulenie miejscowe.

Esperal Wrocław

Esperal to znany również pod nazwą disulfiram środek stosowany w leczeniu alkoholizmu. Wiele osób zna go jako „wszywkę” – nazwa ta pochodzi od metody stosowania esperalu. Disulfiram podaje się bowiem najczęściej w postaci tabletek wszywanych pod skórę. Substancja czynna leku ma pomagać w walce z alkoholizmem i hamować spożywanie trunków procentowych, wywołując w uzależnionym swoistą awersję do alkoholu. Na czym jednak opiera się jego działanie? Kto może go stosować? Czy są jakieś przeciwwskazania? Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Co to jest esperal, czym jest disulfiram

Disulfiram to czynny składnik esperalu, odpowiedzialny za blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w wątrobie. Alkohol, który nie jest przez organizm trawiony gromadzi się w nim pod postacią aldehydu octowego. Objawy takiego nagromadzenia nie są przyjemne i to właśnie one mają działać odstraszająco na osobę uzależnioną poddającą się leczeniu esperalem. Przedsmak działania wszywki znają wszyscy, którzy choć raz mieli do czynienia z kacem, jednak działanie tabletek sprawia, iż efekt ten jest wielokrotnie silniejszy. Pierwsze objawy pojawiają się już po 10 minutach od kontaktu organizmu z alkoholem i mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin. Warto przy tym dodać, że nie spożywanie alkoholu podczas stosowania esperalu nie odbywa się bezboleśnie – procesowi towarzyszą bowiem objawy charakterystyczne dla odstawienia tak silnej używki.

Wszywki alkoholowe Wrocław

Wrocław jest siedzibą władz wojewódzkich Dolnego Śląska. Stanowi ważny punkt na mapie Polski i jest czwartym co do liczny ludności, miastem w kraju. Wrocław corocznie zostaje wyróżniony w wielu prestiżowych globalnych rankingach. W 2015 roku Wrocław znalazł się na liście 230 „miast najlepszych do życia” przygotowaną przez firmę doradczą Mercer. Dodatkowo Wrocław znalazł się w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia. Ranking ten przygotował brytyjski dziennika The Guardian.

We Wrocławiu działają następujące ośrodki leczenia alkoholizmu:

Nasz-Gabinet Wrocław

Esperal Warszawa - Nasz-Gabinet
ul. Generała Hallera 9/6
53-319 Wrocław
tel. +48 880 808 880
nasz-gabinet.pl/wroclaw/esperal/
kontakt@nasz-gabinet.pl

Klinika o stabilnej pozycji, która cały czas się rozwija i przyjmuje coraz więcej pacjentów. Osoby uzależnione cenią Nasz Gabinet Wrocław, ponieważ jest to placówka gdzie pracują doświadczeni specjaliści w dziedzinie leczenia alkoholizmu. Klinika w terapiach leczenia alkoholizmu wykorzystuje jedynie oryginalne wszywki alkoholowe. Dzięki temu terapie esperalem wykonane w Nasz Gabinet Wrocław są tak skuteczne. Dodatkowo w centrum medycznym znajdziemy dostęp do następujących usług:

Kompleksowa pomoc jest oferowana przez specjalistów lekarzy.

Esperal Wrocław – kluczowe informacje

Pytania dotyczące bezpieczeństwa i działania esperalu

Dość często możemy spotkać się z pytaniami, które odnoszą się do działania leku. Esperal jest w dzisiejszych dość popularną i polecanym sposobem na walkę z nadużywaniem alkoholu. Dziś coraz więcej osób decyduje się na wszywkę lub na rozpoczęcie zażywania esperalu jako odpowiedniego środka walki z alkoholizmem. Ludzie często zadają pytania na temat tego, czy esperal jest faktycznie bezpieczną alternatywą dla wszystkich uzależnionych. Jako dość nowoczesny środek, esperal stanowi jednak popularne i odpowiednie rozwiązanie dla wielu osób, co według wielu jest wykorzystywane. Natomiast działanie esperalu również interesuje wiele osób ze względu na spożywanie różnych leków. Często również pytanie to odnosi  się do codziennego stylu życia oraz nawyków.

Co z dotychczasowym sposobem odżywiania się i nawykami?

Wszywki alkoholowe Wrocław

Esperal ma właściwości, które wpływają jedynie na alkohol etylowy. Wszelkie pokarmy jakie przyjmujemy, nie szkodzą terapii i na odwrót. Możemy więc odżywiać się w ten sam sposób, jeśli oczywiście jest on zdrowy. Ważne jest, by w trakcie terapii wesprzeć swój organizm – w przypadku, gdy rezygnujemy z jednej używki, ‘musimy’ zastąpić ją innym rodzajem używki, która w tym przypadku może być zdrowym odżywianiem. Przyjmując wszystkie potrzebne witaminy i inne substancje potrzebne dla naszego organizmu, pomagamy sobie samym w odzyskaniu dobrej kondycji i dodajemy sił organizmowi, który może być nieco osłabiony z powodu odstawienia alkoholu. Jeśli chodzi o nawyki, ważne jest, by je ograniczać – dzięki braku nawyków, nasz organizm ma większe szanse na powrót do zdrowia.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (4 votes, average: 5,00 out of 5)