6

Esperal Wrocław – wszywka alkoholowa

Esperal Wrocław – wszywka alkoholowa

Esperal Wrocław – Wszywka alkoholowa Wrocław – Esperal Wrocław cena od 479 zł

Uzależnienie naraża na szkodę nie tylko chorego, ale także jego rodzinę. Alkoholizm ciężko pokonać. Jednak dzięki coraz to nowszym sposobom, staje się to możliwe. Znaną metodą leczenia alkoholizmu jest esperal, czyli wszywka alkoholowa. Od wielu lat wszywka alkoholowa stanowi podstawę terapii. Tabletki antyalkoholowe są implantowane podczas mało inwazyjnego zabiegu we wrocławskiej przychodni medycznej. To bezpieczny sposób na rozpoczęcie leczenia i wszycia esperalu.

Chcesz wyeliminować do zera spożycie alkoholu lub pomóc bliskiej Ci osobie? Koniecznie sprawdź, jak Esperal Wrocław może rozwiać Twoje troski! Dzięki tej metodzie zapomnisz o istnieniu alkoholu.

Spis treści

Wszywka alkoholowa wrocław – Esperal Wrocław cena

Cena wszycia esperalu we Wrocławiu (wszywka alkoholowa Wrocław) w przychodni Nasz Gabinet zaczyna się od 549 zł w najtańszym pakiecie

549,00 zł – 599,00 zł

749,00 zł – 799,00 zł

1049 zł

1900 zł

Cena wszywki terapii awersyjnej zależy od tego, na który pakiet zdecyduje się pacjent. W przypadku leczenia alkoholizmu skutecznym i mało inwazyjnym rozwiązaniem są tabletki antyalkoholowe – esperal. Przychodnia Nasz Gabinet we Wrocławiu oraz Poradnia Disulmed oferują różne warianty. Każdy z dostępnych standardów zabiegu polega na zaszyciu wszywki alkoholowej o wysokiej jakości.

Różnice w cenniku wynikają z użycia innych nici chirurgicznych, ilości dodatkowych wizyt kontrolnych, antybiotyków, które mogą, lecz nie muszą być podane po zabiegu oraz dawki disulfiramu. Dlatego “esperal tanio”, nie zawsze znaczy skutecznie i dobrze – jak widać, cena zależy od wielu dodatków, które mają wpływ na wyższy standard i jakość. Niedrogi zabieg często oznacza nieoryginalny lek, który nie pomoże pacjentowi i co gorsza, nie ograniczy spożycia alkoholu u chorego.

Wrocławscy lekarze i specjaliści pomagają wybrać chorym najbardziej adekwatne zabiegi, aby implantacja esperalu była jak najbardziej skuteczna dla ich zdrowia. Terapia farmakologiczna pomaga wygrać z piciem. Z pomocą kliniki leczenia uzależnień od alkoholu możesz przekonać się, jakie jest działanie esperalu i wybrać trzeźwość! Wszywka alkoholowa esperal w wielu przypadkach ratuje ludzkie życie a stan zdrowia diametralnie się poprawia, pomaga wyleczyć uzależnienie od alkoholu. Wszycie esperalu działa i zostało to udowodnione w wielu badaniach naukowych.

Nasze centrum medyczne dokłada wszelkich starań, aby zabieg wszycia esperalu został przeprowadzony sprawnie oraz przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności. Esperal Wrocław to rozwiązanie, na które zdecydowało się już tysiące osób w celu leczenia choroby alkoholowej. Najważniejszy jest dla nas stan zdrowia pacjenta. Nie zastanawiaj się już dłużej i dołącz do grona osób, które pozwoliły sobie pomóc.

Czym jest esperal wszywany we Wrocławskiej przychodni leczenia alkoholizmu?

Kiedy chora nie może opanować chęci spożycia alkoholu, a tradycyjny detoks alkoholowy nie przyniósł efektów, wtedy trzeba postawić na wszycie Esperalu. W przeciwieństwie do innych leków disulfiram nie wpływa na receptory w mózgu. Zamiast tego zmienia sposób, w jaki organizm rozkłada i eliminuje płyn etylowy w wątrobie. Esperal działa, a raczej rozpoczyna proces od przemiany alkoholu w aldehyd octowy – toksyczną substancję odpowiedzialną za nieprzyjemne skutki uboczne zatrucia alkoholowego. Lekarstwo wszywane alkoholikom decyduje o tempie metabolizmu trunków i blokuje go. Zbyt wysoki poziom aldehydu we krwi powoduje uczucie podobne do kaca lecz zdecydowanie bardziej nieprzyjemne, co ma pomóc ludziom w walce z nałogiem. Można to odczuć w ciągu 5-10 minut po spożyciu alkoholu. Stan zdrowia pacjenta może być osłabiony przez niekiedy 10-12 godzin.

Co dzieje się w organizmie pacjenta, gdy zastosowano zabieg wszycia esperalu? Jak działa wszywka alkoholowa esperal?

Wszywka alkoholowa jest odpowiedzialna za blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, odpowiadającego za rozkład alkoholu w wątrobie. Substancja czynna w lekarstwie wszywanym alkoholikom ma hamować spożywanie trunków i wywoływać awersję do picia. Wszywka alkoholowa (esperal) uniemożliwia przekształcanie się aldehydu octowego, czyli podstawowego metabolitu alkoholu etylowego, do kwasu octowego. Trunki, które nie są trawione przez organizm, gromadzą się w ciele, przez co dochodzi do silnego zatrucia alkoholowego. Objawy takiego nagromadzenia nie są przyjemne i to właśnie one mają działać odstraszająco.

chururg przed zabiegiem w trakcie konsultacji

Jak wszyty esperal we Wrocławiu reaguje na alkohol we krwi?

Wszywka alkoholowa nie reaguje w przypadku przyjmowania innych leków, aktywuje się dopiero w przypadku każdej dawki alkoholu we krwi. Dolegliwości takie jak ból i zawroty głowy, nudności oraz wymioty, podwyższona temperatura, uczucie gorąca, zaczerwienienie twarzy oraz ogólne zdenerwowanie mogą wystąpić u zaszytego alkoholika po spożyciu alkoholu. To tak jak podczas “kaca”, ale w przypadku esperalu, wszystko jest spotęgowane. Symptomy pojawiają się po ok. 5 minutach i nieustannie dają o sobie znać nawet do 10 godzin. Gdy pacjent spożył dużą ilość alkoholu, wtedy tabletki antyalkoholowe disulfiram w formie wszywki Wrocław bardziej negatywnie działa na organizm.

Chorzy narażeni są na:

 • utratę wzroku,
 • zapalenie zarostowe tętnic,
 • niewydolność serca,
 • zaburzenie świadomości,
 • nieodwracalne zmiany w wątrobie,
 • nieregularną pracę serca (kołatanie serca),
 • zaburzenia psychiczne (stany lękowe)
 • śmierć.

Zabieg wszycia esperalu we Wrocławiu – jakie ma zastosowanie w leczeniu?

Niektóre z następstw działania zastrzyku antyalkoholowego, nie są już możliwe do naprawy. Dlatego nasza poradnia pomaga, aby leczenie choroby alkoholowej było skuteczne i nie powodowało żadnych uszczerbków na zdrowiu po implantacji leku esperal. Zanim zabieg się odbędzie, każda osoba uzależniona jest informowana o skutkach picia małej i dużej ilości alkoholu. Usługa może być wykonana dopiero po pisemnej zgodzie pacjenta.

zastrzyk antyalkoholowy rozpakowanie strzykawki

Jak wygląda zabieg implantacji esperalu (zabieg wszywki alkoholowej) i czy wszycie esperalu jest bolesne?

 1. Wszycie esperalu trwa nie więcej niż 30 minut – zabieg przeprowadzana tylko wykwalifikowany lekarz specjalista (chirurg).
 2. Z myślą o bezpieczeństwie zaszytego alkoholika, implantacja esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
 3. Polega na umieszczeniu pod skórą pacjenta, głęboko w warstwie mięśniowej tabletek antyalkoholowych. 
 4. Do najczęściej wybieranych obszarów ciała należą okolice pośladków. Dzięki temu blizna jest niewidoczna dla osób postronnych, a w momencie gojenie się, rana nie powoduje dyskomfortu ani nie utrudnia poruszania.
 5. Szwy w przypadku klasycznych nici zdejmowane są po 10-14 dniach.

Czego nie wolno pacjentowi po implantacji leków Esperal? Skutki uboczne spożycia alkoholu po zaszyciu esperalu

Zaszyci alkoholicy pytają również o inne zalecenia po zabiegu wszycia esperalu.

 1. Pacjent po wykonaniu zabiegu implantacji esperalu może od razu wrócić do codziennych czynności.
 2. Nie ma także przeciwwskazań, jeśli chodzi o jazdę autem czy zadania wymagające ciągłego skupienia.
 3. Warto unikać produktów, które w składzie mają nawet niewielką dawkę płynu etylowego.
 4. Najważniejsze jest, aby bezwzględnie unikać spożywania alkoholu niezależnie od okazji, czy samopoczucia. Reakcja organizmu może być nieprzewidywalna w takiej sytuacji.

Czas uwalniania się leku to 8-12 miesięcy. Wszycie esperalu może być ponownie przeprowadzony po 8 miesiącach od pierwszej operacji. Lek disulfiram jest zawsze umieszczany w ciele pacjenta pod skórą w znieczuleniu miejscowym. Zapewnia stałą trzeźwość, jeśli tego właśnie chce pacjenta. Profesjonalne przychodnie dbają o to, aby usługi były indywidualnie dobrane do potrzeb i możliwości każdego chorego. Lekarze z Wrocławia pomagają ludziom w trakcie leczenia. Nie generalizują bez względu na powód implantacji esperalu. Alkoholizm jest chorobą, którą po prostu należy leczyć, m.in dzięki implantacji esperalu.

Kto może poddać się zabiegowi z użyciem esperalu?

Na oryginalny esperal może zdecydować się każda osoba, która osiągnęła pełnoletność. Jednakże obowiązuje pewne zasady, które decydują, czy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu wszycia esperalu. Początkowo specjalista z wrocławskiego gabinetu kontroluje stan chorego pod względem zdrowotnym, jak i psychicznym. Konieczna jest pełna trzeźwość przez 24 godziny, zanim zostaną zaszyte tabletki antyalkoholowe esperal. W sytuacji długotrwałego ciągu alkoholowego konieczny może okazać się detoks alkoholowy. Odtrucie nie tylko poprawia nastrój i kondycję chorego, ale także umożliwia zaimplantowanie disulfiramu (wszywka alkoholowa). Zawsze staramy się zapewnić najlepszą opiekę, dlatego w większości przypadków detoks poprzedzający jest konieczny.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania wszywki alkoholowej esperal?

Głównymi przeciwwskazaniami do leczenia są problemy zdrowotne pacjentów. Niestety, pewne choroby oraz występujące schorzenia, powodują że nałóg alkoholika nie może być leczony esperalem. Należy sprawdzić możliwość wystąpienia tych chorób przed przystąpieniem do implantacji esperalu.

Należą do nich:

 • niewydolność lub zapalenie nerwu wzrokowego
 • zaburzenia psychiczne,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • choroby serca, np. choroba niedokrwienna serca itp.,
 • nadwrażliwość na składniki leku Disulfiram.

Pamiętaj:
Zabieg potrafi potęgować także objawy występujące przy problemach z układem oddechowym, nerkami i wątrobą, cukrzycy, padaczce, niedoczynności tarczycy i psychozie, dlatego wymagana jest ostrożność i poinformowanie lekarza przeprowadzającego wywiad lekarski podczas konsultacji .

W przypadku leku esperal podawanego w formie doustnych tabletek (Anticol), a nie implantowanej wszywki, dawkę oraz czas przyjmowania leku określa lekarz z wrocławskiego ośrodka.

narzedzia i zabieg wszywki esperal wrocław

Esperal Wrocław – Gdzie wszyć esperal we Wrocławiu – Profesjonalny gabinet we Wrocławiu.

Wrocław jest jednym z 15 miast, w którym zaufana przychodnia Nasz Gabinet oferuje usługi związane z chorobą alkoholową. Osoby uzależnione cenią pomoc i zaangażowanie, ponieważ poradnia współpracuje tylko z doświadczonymi specjalistami. Dlatego wszywanie esperalu we Wrocławiu znanego również pod nazwą wszywka alkoholowa w Naszym Gabinecie jest skuteczne. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów zapewniają kompleksowe leczenie alkoholizmu w jednym miejscu i bezpieczny zabieg. W podobny sposób funkcjonuje Centrum Medyczne Disulmed.

Centrum medyczne leczenia uzależnień Nasz Gabinet Wrocław i Disulmed umożliwiają skorzystanie z różnych usług związanych z nałogiem, w tym:

 • detoksykacji,
 • kroplówek witaminowych,
 • terapii.

Wszywka alkoholowa Wrocław to ostateczne rozwiązanie, więc być może któraś z nieinwazyjnych metod okaże się wystarczająca.

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu choroby alkoholowej z pomocą wszycia esperalu antyalkoholowego pozwoliło lekarzom zrozumieć potrzeby pacjentów, co zaowocowało stałą współpracą opartą na wzajemnym zaufaniu i pozytywnymi opiniami o esperalu we Wrocławiu.

Wszywka alkoholowa Wrocław (esperal) – działające ośrodki leczenia alkoholizmu:

Disulmed Wrocław

Piłsudskiego 28C

50-576 Wrocław

+48 71 707 24 67

tel. +48 71 707 24 67


Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – oddział Wrocław

ul. Dworcowa 11B

50-441 Wrocław

508 555 554

[email protected]

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – oddział Wrocław

Wszywka alkoholowa Wrocław – Esperal Wrocław – FAQ

1. Esperal co to jest? Na czym polega wszycie esperalu?

Czym jest Esperal?

Esperal Wszywka Alkoholowa jest lekiem stosowanym w leczeniu alkoholizmu. Głównym składnikiem Esperalu jest Disulfiram. W formie wszywki alkoholowej to jest najbardziej efektywna metoda terapii teraz dostępna dla osób uzależnionych od alkoholu.

Wszywka alkoholowa Esperal

Wszywka alkoholowa, znana również pod nazwą „Esperal”, to tabletka zawierająca Disulfiram. Disulfiram działa poprzez blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który jest odpowiedzialny za rozkład alkoholu w organizmie, co prowadzi do zatrucia polegającego na gromadzeniu się aldehydu octowego.

Jak działa Esperal?

Esperal działa poprzez blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, co prowadzi do gromadzenia się w organizmie aldehydu octowego, produktu rozpadu alkoholu. Ten efekt jest nieprzyjemny dla osoby uzależnionej od alkoholu, powodując takie objawy jak wymioty, ból głowy i zaczerwienienie skóry. Ta reakcja jest nazywana reakcją disulfiramową i jest silnym środkiem odstraszającym od spożywania alkoholu.

Zabieg wszycia Esperalu

Zabieg wszycia Esperalu jest prostą procedurą, która jest zazwyczaj wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Lekarz chirurg po znieczuleniu miejscowym, wszycie tabletke pod skórę w okolicy pośladków lub między łopatkami.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Zabieg wszycia Esperalu jest generalnie bezpieczny, ale jak każdy lek, może mieć pewne skutki uboczne. Wystąpienie reakcji disulfiramowej po spożyciu alkoholu jest najważniejszym skutkiem ubocznym. Objawami tej reakcji są wysypka, wymioty, tachykardia, ból głowy i duszność. Przeciwwskazania do terapii Esperalem obejmują ciążę, chorobę wątroby, niewydolność nerek oraz niektóre choroby psychiczne.

Esperal – klucz do trwałej trzeźwości?

Dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, Esperal jest kluczem do trwałej trzeźwości. Terapia Esperalem, skupiająca się na utrzymaniu abstynencji poprzez stworzenie silnej awersji do alkoholu, może być bardzo skuteczna. Wśród pacjentów, którzy zdecydowali się na wszycie esperalu, obserwuje się znaczną poprawę w utrzymaniu abstynencji i generalnej jakości życia.

2. Zabieg wszycia esperalu – kto powinien skorzystać?

Wszycie esperalu przeznaczone jest dla osób, które borykają się z chorobą alkoholową. Najprościej pisząc – implantacja wszywki alkoholowej jest przeznaczona dla alkoholików, czyli osób nadużywających alkohol.

3. Jak długo działa esperal zaszyty w ciele alkoholika?

W naszej przychodni wszywamy oryginalny lek esperal (disulfiram), co sprawia, że osoba zaszyta będzie wspomagana w leczeniu alkoholizmu przez esperal przez 8 – 10 miesięcy.

4. Ile kosztuje esperal i jego wszycie w przychodni Nasz Gabinet we Wrocławiu?

Nasz Gabinet oferuje 5 pakietów (Standard, VIP, Premium, Gold, Exclusive). Cena najtańszego pakietu zaczyna się od 750 złotych, warto wspomnieć, że w tej cenie są wliczone tabletki oraz zaszycie. Cena pakietu może się różnić w zależności od ilości potrzebnych tabletek.

5. Jak obliczana jest ilość tabletek, która ma być zaszyta?

Ilość zaszytych tabletek obliczana jest przez lekarza prowadzącego. Zazwyczaj jest to 1 tabletka Disulfiramu na 10 kg masy ciała. Jednakże brane pod uwagę jest stadium alkoholizmu, stan zdrowia pacjenta oraz wiek.

6. Czy można wszyć esperal mimo przyjmowanych leków?

Decyzję o możliwości wszyciu esperalu podejmuje doświadczony i profesjonalny lekarz prowadzący. Decyzja podejmowana jest po wywiadzie medycznym. Gdy pacjent przyjmuje leki, np. na rozrzedzenie krwi, wszycie esperalu jest kategorycznie zabronione. Dlatego najlepiej przed spotkaniem w naszej przychodni należy na kartce spisać wszystkie leki, które ewentualnie przyjmujesz.

7. Czy jakieś choroby, dolegliwości są przeciwwskazaniem do wszycia esperalu?

Tak, esperal nie może być wszyty osobom, które:

 • spożyły alkohol na mniej niż 24 godziny przed zabiegiem,
 • mają uczulenie na disulfiram,
 • borykają się z problemami krążenia krwi,
 • mają zapalenie nerwu wzrokowego,
 • cierpią na nadciśnienie tętnicze,
 • przebyły/mają problemy z sercem,
 • mają zaburzenia psychiczne oraz wcześniejsze próby samobójcze,
 • zażywają leki wykluczające implantacje wszywki alkoholowej.

8. Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Zabieg trwa do 30 minut i wykonywany jest na znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Chirurg wykonuje 2-3 cm nacięcie w okolicy pośladków lub między łopatkami. Do nacięcia wkładane są tabletki Disulfiramu. Następnie rana jest zszywana poprzez szwy kosmetyczne lub szwy samo rozpuszczalne.

9. Czy jest coś o czym warto pamiętać po wykonaniu zabiegu wszycia esperalu?

Należy zrezygnować z ciężkich prac fizycznych przez parę dni, tak by nie naprężać miejsca, do którego zostały wszyte wszywki alkoholowe. Konieczne też jest pilnowanie, by opatrunki były czyste. Gdy coś niepożądanego będzie się działo z raną po zaszyciu należy bezzwłocznie przyjechać do naszego oddziału na kontrolę.

10. Dlaczego zaleca się skorzystanie z detoksu alkoholowego przed wszyciem esperalu?

Detoks alkoholowy to nic innego jak oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn alkoholowych. Po pierwsze, detoks alkoholowy niweluje powstanie skutków ubocznych wszycia esperalu do całkowitego zera (w sytuacji, gdyby pacjent spożył duże ilości alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem). Kolejnym aspektem, który przepowiada za skorzystaniem z detoksu alkoholowego jest poprawa samopoczucia, we krwi pacjenta nie nie będzie już żadnego alkoholu czy pozostałości. Odtrucie alkoholowe daje pacjentowi poczucie tego, jak można dobrze się czuć, gdy w ciele nie ma żadnych ilości alkoholu.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej