Esperal, Wszywki alkoholowe Wrocław

Chorobę alkoholową uważa się za jeden z najbardziej popularnych nałogów. Uzależnienie naraża na szkodę nie tylko chorego, ale także jego rodzinę. Chorobę alkoholową ciężko pokonać. Jednak dzięki coraz to nowszym sposobom, staje się to możliwe. Do najbardziej znanej metody leczenia alkoholizmu zalicza się esperal. Od wielu lat wszywka alkoholowa stanowi podstawę leczenie choroby alkoholowej. Esperal jest implantowany podczas mało inwazyjnego zabiegu w wrocławskiej klinice. Wszywki alkoholowe to bezpieczny sposób na rozpoczęcie terapii.

Esperal – co to

Esperal to znany sposób na walkę z chorobą alkoholową. W skład wszywki alkoholowej wchodzi Disulfiram. To czynny składnik esperalu, odpowiedzialny za blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w wątrobie. Esperal w formie wszywki alkoholowej jest stałą terapią. Substancja czynna leku ma pomagać w walce z alkoholizmem i hamować spożywanie trunków procentowych, wywołując w uzależnionym swoistą awersję do alkoholu. Esperal uniemożliwia przekształcanie się aldehydu octowego, czyli podstawowego metabolitu alkoholu etylowego, do kwasu octowego. Alkohol, który nie jest trawiony przez organizm gromadzi się w nim, przez co dochodzi do silnego zatrucia alkoholowego. Objawy takiego nagromadzenia nie są przyjemne i to właśnie one mają działać odstraszająco na osobę uzależnioną poddającą się leczeniu esperalem.

Dlatego metoda leczenia z użyciem esperalu jest tak skuteczna. Wszywki alkoholowe nie reagują w przypadku przyjmowania innych leków. Dolegliwości takie jak ból i zawroty głowy, nudności oraz wymioty, podwyższona temperatura, uczucie gorąca, zaczerwienienie twarzy oraz ogólne zdenerwowanie mogą wystąpić u pacjenta po wypiciu alkoholu. To tak jak podczas “kaca”, ale w przypadku działania wszywki alkoholowej, wszystko jest spotęgowane. Symptomy pojawiają się po ok. 5 minutach i nieustannie dają o sobie znać nawet do 10 godzin. Gdy pacjent spożył dużą ilość alkoholu, wtedy esperal jeszcze bardziej negatywnie działa na organizm. Chorzy narażeni są na utratę wzroku, zaburzenie świadomości, nieodwracalne zmiany w wątrobie, nieregularną pracę serca, a nawet śmierć. Niektóre z następstw działania wszywek alkoholowych, nie są już możliwe do naprawy. Dlatego Nasza klinika pomaga aby leczenie było skuteczne i nie powodowało jakichkolwiek uszczerbków na zdrowiu. Każdy pacjent przed wykonaniem zabiegu wszycia esperalu jest informowany o skutkach picia alkoholu po zaimplantowaniu wszywki alkoholowej. Usługa może być wykonana dopiero po pisemnej zgodzie chorego.

Wszywka alkoholowa – jak wygląda zabieg

Zabieg wszycia esperalu nie jest skomplikowany. Polega na umieszczeniu pod skórą pacjenta, głęboko w warstwie mięśniowej wszywki alkoholowej. Do najczęściej wybieranych obszarów ciała należą okolice pośladków oraz łopatka. Dzięki temu blizna jest niewidoczna dla osób postronnych, a w momencie gojenie się, rana nie powoduje dyskomfortu ani nie utrudnia poruszania. Operacja trwa nie więcej niż 30 minut. Z myślą o bezpieczeństwa pacjenta, esperal implantowany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabiegi w klinice Nasz Gabinet Wrocław przeprowadzane są tylko przez wyszkolonych specjalistów. Proces gojenia się trwa ok. 7 dni, a szwy w przypadku klasycznych nici zdejmowane są po 10. Pacjent po wykonaniu zabiegu implantacji wszywki alkoholowej może od razu wrócić do codziennych czynności. Nie ma także przeciwwskazań jeśli chodzi o pracę siłową, jazdę autem czy zadania wymagające ciągłego skupienia. Esperal działa od 8 do 12 miesięcy. Wszywka alkoholowa może być ponownie zaimplantowana po 8 miesiącach od pierwszego zabiegu. Esperal zapewnia stałą trzeźwość o ile tego właśnie chce pacjenta. Dbamy o to Nasze usługi były indywidualnie dobrane do potrzeb i możliwości każdego chorego. Lekarze z Wrocławia pomagają ludziom na każdym etapie leczenia i nie generalizują.

Esperal – dla kogo odpowiedni

Na leczenie z użyciem wszywki alkoholowej może zdecydować się każda osoba, która osiągnęła pełnoletność. Jednakże, obowiązuje pewne zasady, które decydują o fakcie czy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu. Początkowo specjalista kontroluje stan chorego pod względem zdrowotnym jak i psychicznym. Konieczna jest pełna trzeźwość od 12 do 48 godzin zanim zostanie wszyty esperal. W sytuacji długotrwałego ciągu alkoholowego, konieczny może okazać się detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe nie tylko poprawia nastrój i kondycję chorego, ale także umożliwia zaimplantowanie wszywki alkoholowej. Niestety, pewne choroby oraz schorzenia powodują, że choroba alkoholowa nie może być leczona z pomocą esperalu. Należą do nich niewydolność lub zapalenie nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i nadwrażliwość na Disulfiram. Wszywka alkoholowa może potęgować także objawy występujące przy problemach z układem oddechowym, nerkami i wątrobą, cukrzycy, padaczce, niedoczynności tarczycy i psychozie, dlatego wymagana jest ostrożność. W przypadku esperalu podawanego w formie doustnych tabletek dawkę oraz czas przyjmowania leku określa lekarz z wrocławskiej kliniki Nasz Gabinet.

Gdzie wszyć esperal – Nasz Gabinet Wrocław

Wrocław jest jednym z 11 miast, w którym klinika Nasz Gabinet oferuje usługi związane z leczeniem choroby alkoholowej. Osoby uzależnione cenią Naszą pomoc i zaangażowanie, ponieważ współpracujemy tylko z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie leczenia alkoholizmu. Dlatego terapia z użyciem esperalu prowadzona w Nasz Gabinet Wrocław jest tak skuteczna. W trosce o bezpieczeństwo Naszych pacjentów zapewniamy kompleksowe leczenie w jednym miejscu. Nasz Gabinet Wrocław umożliwia także inne usługi związane z leczeniem choroby alkoholowej i nie tylko takie jak:

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu choroby alkoholowej pozwoliło Nam na zrozumienie potrzeb Naszych pacjentów i stałą współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu.

We Wrocławiu działają następujące ośrodki leczenia alkoholizmu:

Nasz-Gabinet Wrocław

Esperal Warszawa - Nasz-Gabinet
ul. Generała Hallera 9/6
53-319 Wrocław
tel. +48 880 808 880
nasz-gabinet.pl/wroclaw/esperal/
kontakt@nasz-gabinet.pl

Wszywki alkoholowe cennik Wrocław

W przypadku leczenia choroby alkoholowej skutecznym i mało inwazyjnym rozwiązaniem jest esperal. Cena zależy od tego na, który pakiet zdecyduje się pacjent. Nasz Gabinet Wrocław oferuje 3 warianty: standard, VIP oraz Gold. Każdy polega na implantacji wszywki alkoholowej o wysokiej jakości. Różnice w cenniku wynikają z użycie innych nici chirurgicznych, ilości koniecznych wizyt kontrolnych oraz dodatkowych antybiotyków, które mogą, lecz nie muszą być podane po wszyciu esperalu. Cennik za wszywki alkoholowe zaczyna się od 450 zł. Wrocławscy lekarze pomagają wybrać chorym najbardziej adekwatny do ich stanu zdrowia wariant aby leczenie było jak najbardziej skuteczne.

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.