Esperal, Wszywki alkoholowe Lublin

Esperal Lublin

Alkoholizm to choroba, która wyniszcza organizm osoby uzależnionej w bardzo dużym stopniu. Łatwy dostęp do alkoholu sprawia, że coraz więcej osób popada w nałóg. Samemu jednak bardzo trudno pokonać chorobę alkoholową. Niezbędna jest pomoc fachowców. Wśród dostępnych na rynku sposobów leczenia alkoholizmu jest metoda znana jako wszywka. Wszywka alkoholowa to umieszczenie pod skórą tabletki esperalu. Esperal umieszczany jest pod skórą pacjenta podczas 30 minutowego mało inwazyjnego zabiegu.  Dla zniwelowania dyskomfortu bólowego chirurg podczas implementacji esperalu stosuje u pacjentów znieczulenie miejscowe.

Zabieg jest więc całkowicie bezbolesny, a przy tym mało inwazyjny. Dodatkowo warto też dodać, że nie wiąże się on z wysokim ryzykiem powikłań. Implantacja wszywki esperal jest więc w pełni skutecznym i bezpiecznym sposobem na walkę z alkoholizmem. Na jej korzyść działa również z pewnością fakt, że może działać przez około 12 miesięcy, przywracając pacjentowi tym samym zdrowie, siły fizyczne oraz życie bez nałogów.

Esperal Lublin – Przygotowanie do zabiegu

Pacjent, po tym jak zostanie poinformowany przez lekarza o działaniu esperalu, musi podpisać pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Konieczny jest do tego dowód osobisty. Na 48 godzin przed zabiegiem uzależnionemu nie wolno spożywać alkoholu, a do 24 godzin żadnych leków przeciwzakrzepowych.

Warto też pamiętać o tym, że zabiegowi implantacji wszywki esperal nie mogą poddawać się kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią.

Jak działa esperal?

Esperal sam w sobie jest nieszkodliwy. Jego działanie uaktywnia się dopiero po kontakcie z alkoholem. Wówczas pacjenci skarżą się na szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak: pulsujący ból głowy, zaczerwienie twarzy, uderzenia gorąca, kołatanie serca, nudności, wymioty, biegunkę. W przypadku spożycie większej dawki alkoholu mogą wystąpić również zaburzenia rytmu serca, zaburzenia psychiczne, spadek ciśnienia tętniczego, a nawet zapaść.

Pacjenci decydujący się na zabieg implantacji wszywki esperal powinni pamiętać, że wszystkie, wyżej wymienione objawy występują nawet po bardzo niewielkiej ilości alkoholu, który może być zawarty w niektórych lekach bądź słodyczach.

Przeciwwskazania do leczenia esperalem: (wszywki alkoholowe Lublin)

Nie zaleca się leczenia esperalem osobom, które cierpią na:

  • nadwrażliwość na disulfiram, tiokarbaminiany
  • niewydolność serca
  • niewydolność obwodowa krążenia
  • choroba niedokrwienna serca
  • zapalenie zarostowe tętnic
  • nadciśnienie tętnicze
  • zapalenie wielonerwowe
  • zapalenie nerwu wzrokowego
  • zaburzenia psychiczne.

Lublin jest stolicą województwa lubelskiego. Lublin to największe miasto w Polsce na wschód od Wisły. Lublin jest największym polskim miastem po wschodniej stronie Wisły oraz dziewiątym w kraju pod względem liczby ludności. Lublin to także centralne miasto aglomeracji lubelskiej.

Esperal Lublin - Nasz-Gabinet

Nasz-Gabinet Lublin

tel. +48 880-808-880

nasz-gabinet.pl/lublin/

kontakt@nasz-gabinet.pl

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)