Esperal, Wszywki alkoholowe Lublin

Esperal LublinChoroba alkoholowa wyniszcza organizm osoby uzależnionej w bardzo dużym stopniu. Łatwy dostęp do alkoholu sprawia, że coraz więcej osób popada w nałóg. Samemu jednak trudno pokonać chorobę alkoholową i niezbędna jest pomoc fachowców, której udziela klinika z Lublina. Wśród dostępnych na rynku sposobów leczenia choroby alkoholowej jest metoda znana jako wszywka alkoholowa. Esperal uważa się za najskuteczniejszy sposób przez wzgląd na bezpieczeństwo, dyskrecję oraz długość działania. Wszywka alkoholowa wygląda jak tabletka, tylko umieszczana jest pod skórą jak implant, który zaczyna działać gdy w organizmie pojawia się alkohol. Esperal wszywają tylko specjaliści z zakresu leczenie choroby alkoholowej i po przeprowadzonej konsultacji medycznej.

Esperal leczenie wszywką alkoholową

Esperal sam w sobie jest nieszkodliwy. Wszywka alkoholowa uaktywnia się dopiero po kontakcie z alkoholem. Wówczas pacjenci skarżą się na szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak: pulsujący ból głowy, zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, kołatanie serca, nudności, wymioty, biegunka. W przypadku spożycia większej dawki alkoholu mogą wystąpić również zaburzenia rytmu serca, problemy psychiczne, spadek ciśnienia tętniczego, a nawet zapaść i śmierć. Trwa to do 10 godzin, a zaczyna się już po 5 do 10 minut od momentu przyjęcia do organizmu jakiejkolwiek dawki alkoholu. Pacjenci decydujący się na zabieg implantacji esperalu powinni pamiętać, że wszystkie, wyżej wymienione objawy występują nawet po bardzo niewielkiej ilości. Płyn etylowy może być także składnikiem sosów, soków i cukierków, zatem te produkty również nie są wskazane przy leczeniu esperalem. Zdarza się, że działanie esperalu może spowodować stałe uszkodzenia wewnątrz organizmu, które mogą być już nieodwracalne. Zatem ważnym jest aby postępować wedle rekomendacji lekarzy z Lublina. Dzięki temu wszywka alkoholowa zapewni stałą trzeźwość i pozwoli na zachowanie abstynencji na długo. Skuteczność działania esperalu umożliwia substancja czynna Disulfiram. Działa w ten sposób, że aldehyd octowy czyli podstawowy metabolit alkoholu etylowego, nie może utlenić się do kwasu octowego. Jego gromadzenie się w organizmie powoduje silne zatrucie alkoholowe, które negatywnie wpływa na samopoczucie człowieka oraz jego zdrowie z punktu widzenia medycznego jak i psychicznego. Wszywka alkoholowa niszczy metabolizm alkoholu we krwi. Organizm zaczyna go traktować jak intruza. Poza tym, nie ma żadnych skutków ubocznych związanych z esperalem. Inne leki są w pełni nieszkodliwe dla pacjenta. Aby wszywka alkoholowa dała zadowalające efekty, konieczna jest także dalsza terapia psychologiczna, która pomoże w walce z chorobą alkoholową.

Wszywka alkoholowa jak jest implantowany esperal

Esperal umieszczany jest pod skórą pacjenta podczas 30 minutowego, mało inwazyjnego zabiegu. Wszywka alkoholowa wszywana jest pod łopatką lub w okolicach pośladków, zatem blizna nie jest zauważalna dla ludzkiego oka. Dla zniwelowania dyskomfortu bólowego chirurg podczas implantacji esperalu stosuje u pacjentów znieczulenie miejscowe. Pacjent nie traci przytomności dzięki czemu ma świadomość czynności wykonywanych podczas wszywania wszywki alkoholowej. Dodatkowo warto też dodać, że zabieg nie wiąże się z wysokim ryzykiem powikłań. Implantacja esperalu jest w pełni skutecznym i bezpiecznym sposobem na walkę z chorobą alkoholową. Rana znika po ok. 7 dniach, a szwy zazwyczaj po 10. Wszywka alkoholowa może działać przez około 12 miesięcy, przywracając pacjentowi tym samym zdrowie, siły fizyczne oraz życie bez nałogów. Esperal można wszyć znowu po 8 miesiącach, nawet kilkakrotnie. Ilość leku dobierana jest zgodnie z wiekiem, wagą oraz wynikami badań pacjenta. Zaraz zabiegu z użyciem wszywki alkoholowej pacjenci mogą swobodnie chodzić, wykonywać czynności wymagające skupienia i użycia siły oraz jeździć autem. Esperal nie jest możliwy do zauważenia czy wyczucia pod skórą.

Nie zaleca się leczenia esperalem osobom, które cierpią na:

 • nadwrażliwość na disulfiram, tiokarbaminiany,
 • niewydolność serca,
 • niewydolność obwodową krążenia,
 • chorobę niedokrwienną serca,
 • zapalenie zarostowe tętnic,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zapalenie wielonerwowe,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zaburzenia psychiczne.

Wszywka alkoholowa może wzmocnić takie choroby jak:

 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • niedoczynność tarczy,
 • psychoza,
 • schorzenia nerek, wątroby, dróg oddechowych.

Zabieg wszycia esperalu wymaga zachowania trzeźwości powyżej 12 godzin. Specjaliści z Lublina rekomendują aby czas abstynencji trwał nawet 2 dni. Nasz Gabinet Lublin zapewnia także usługę detoksu alkoholowego, które może ułatwić dalsze leczenie i pozwolić na implantację wszywki alkoholowej. Esperal w formie wszywki alkoholowej dostępny jest tylko dla osób pełnoletnich, które są świadome reakcji leku z alkoholem i podpiszą zgodę na zabieg. Pozbawione tej możliwości są także kobiety w ciąży, karmiące piersią lub starające się o dziecko.  

Wszywka alkoholowa Lublin gdzie zrobić

Nasz Gabinet Lublin to potęga wśród klinik zajmujących się leczeniem choroby alkoholowej na terenie województwa lubelskiego. Wykwalifikowana kadra medyczna z Lublina zapewnia stałą opiekę, również po zabiegu wszycia esperal. Podstawą sukcesu lubelskiej kliniki jest kompleksowe leczenie. Oferowana jest nie tylko wszywka alkoholowa. W jednym miejscu można odbyć detoks, wszyć esperal i poddać się specjalistycznej terapii, dobranej zgodnie z wymaganiami i możliwościami pacjenta. Lekarze z Lublina zapewniają dyskretne i bezpieczne leczenie. Ma ono indywidualny charakter. Mimo, że etapy są takie same, to długość i jej konkretny przebieg oraz efekty są zależne od chęci oraz motywacji pacjenta. Pomocne jest także wsparcie ze strony rodziny i najbliższych chorego, dlatego Nasz Gabinet Lublin oferuje swoją nieustanną pomoc także im. Nasza klinika specjalizująca się w leczeniu choroby alkoholowej esperalem dba o każdego pacjenta w taki sposób aby był zadowolony z zachodzących zmian i był pewien pozytywnych skutków.

Esperal Lublin cena

Klinika Nasz Gabinet Lublin z myślą o komforcie swoich pacjentów, proponuje trzy warianty zabiegu z użyciem esperalu. Cena waha się od 400 zł wzwyż. Pakiet standardowy obejmuje klasyczne szwy, znieczulenie miejscowe, bezpłatne ściągnięcie szwów oraz oczywiście lek esperal. W przypadku wersji VIP szwy są rozpuszczalne dzięki czemu nie muszą być one usuwane przez lekarzy z Lublina, odbywa się bezpłatna kontrola lekarska oraz dodatkowo podawany jest antybiotyk, który zapobiega ewentualnym zakażeniom. Opcja Gold natomiast zapewnia maksymalną dawka oryginalnego leku esperal zaszytą w 3 miejscach, antybiotyk przeciw infekcjom oraz 2 dodatkowe bezpłatne wizyty lekarskie. Bez względu na wybór, każdy pakiet kończy się implantacją wszywki alkoholowej. Cennik nie jest wygórowany, można określić leczenie esperalem jako tanie, ponieważ ma ono wiele zalet i daje długofalowe efekty.

Kontakt:

Esperal Lublin - Nasz-Gabinet

Nasz-Gabinet Lublin

Telefon: +48 880 808 880 lub +48 519 775 225

nasz-gabinet.pl/lublin/

kontakt@nasz-gabinet.pl

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.