Esperal, Wszywki alkoholowe Warszawa

Esperal WarszawaW dzisiejszych czasach choroba, jaką jest alkoholizm to wciąż jeden z większych problemów zdrowotnych i społecznych. Bardzo ciężko samemu pokonać chorobę alkoholową.

Często uzależniona osoba nie widzi, że ma problem ze spożywaniem alkoholu i nie potrafi się do tego przyznać. Nieleczony nałóg prowadzi nieuchronnie do śmierci. Istnieje szereg nowoczesnych metod leczenia, które pozwolą na wygranie z nałogiem. Aby powrót do zdrowia przyniósł określone efekty, warto udać się do sprawdzonej kliniki z doświadczonymi specjalistami w tej dziedzinie. Alkoholizm nie jest chorobą całkowicie uleczalną. Można nauczyć się kontrolować potrzebę zażywania alkoholu poprzez zastosowanie wszywki, ale dodatkowo potrzebne jest rozpoczęcie terapii.

Esperal Warszawa

Jednym ze sposobów leczenia alkoholizmu jest podskórne zastosowanie esperalu. Wszywka uważana jest jako terapia awersyjna i od wielu lat jest najpopularniejszą metodą leczenia. Trzeba jednak pamiętać, że esperal nie jest lekiem. Jest to czynnik, który zapobiega sięganiu po alkohol. Pacjent powstrzymuje się od picia w obawie przed skutkami, jakie może spowodować reakcja esperalu z alkoholem.

Esperal po kontakcie ze środkiem wysokoprocentowym powoduje gwałtowne objawy. Należą do nich wymioty, nudności, zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego i zaburzenia rytmu serca. Skutki mogą doprowadzić do zagrożenia zdrowia a nawet życia pacjenta. Dolegliwości mogą się utrzymywać nawet do 10 godzin.

W trakcie zabiegu chirurgicznego, wykonywanego przez doświadczonego chirurga, esperal wszywany jest pod skórę pacjenta. Zabieg taki jest mało inwazyjny i trwa nie dłużej niż 30 minut. Aby pacjenci odczuwali jak najmniejszy dyskomfort w trakcie implantacji podskórnej esperalu, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Esperal działa od 8 do około 12 miesięcy. Długość działania leku różni się w zależności od budowy pacjenta, jego ukrwienia i aktywności fizycznej. Metoda leczenia esperalem jest skuteczna i pomogła wielu osobom utrzymać stan trzeźwości.

Zabiegi leczenia alkoholizmu w Warszawie

Warszawa jest stolicą Polski i województwa mazowieckiego. Warszawa jest największym pod względem liczby ludności i powierzchni miastem w Polsce. Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego. W 2010 Warszawa została uznana za metropolię globalną poprzez  think tank Globalization and World Cities (GaWC), badający wzajemne stosunki pomiędzy miastami świata w kontekście globalizacji.

W Warszawie działają następujące ośrodki leczenia alkoholizmu:

Esperal Warszawa - Nasz-Gabinet

Nasz-Gabinet Warszawa

tel. +48 880-808-880

ul. Klimczaka 8, Wilanów, Warszawa

nasz-gabinet.pl/warszawa/esperal/

kontakt@nasz-gabinet.pl

Opis kliniki:

Nasz Gabinet Warszawa jest placówką, która zajmuje się profesjonalną implantacją esperalu. Obecnie jest to najpopularniejszy oraz najskuteczniejszy sposób na walkę z chorobą alkoholową. Lek zostaje umieszczony w ciele pacjenta w postaci specjalnej wszywki. Przeprowadzany przez nas zabieg jest krótki oraz całkowicie bezbolesny – odbywa się po wcześniejszym znieczuleniu pacjenta, a także nie niesie za sobą wysokiego ryzyka powikłań.

Pacjenci kliniki mają do wyboru dwa warianty wszycia esperalu: standard oraz VIP. Obie opcje gwarantują sukcesywne  pokonanie choroby alkoholowej, a różnią się między sobą jedynie sposobem przeprowadzenia zabiegu. W wersji standard używamy klasycznych, nierozpuszczalnych nici, z powodu których konieczne są wizyty kontrolne oraz wizyta, podczas której będziemy mogli zdjąć pacjentowi nici. Opcja VIP oznacza zaś zastosowanie szwów rozpuszczalnych, a co za tym idzie – brak dodatkowych wizyt kontrolnych. Ponadto pacjentom decydującym się na tę możliwość podajemy specjalny antybiotyk, który zwalcza ryzyko infekcji, mogącej wystąpić tuż po zabiegu.

Wszywki alkoholowe Warszawa

Nasz Gabinet Warszawa udziela pacjentom potrzebnego wsparcia oraz pomocy zarówno podczas implantacji, jak i w trakcie leczenia. Dla nas głównym celem jest sukcesywna pomoc oraz wyraźne, pozytywne skutki leczenia. Nie zwlekaj! Zdecyduj się na leczenie esperalem już dziś! To może być Twój pierwszy krok, który pozwoli Ci na pokonanie nałogu!

Kompleksowe usługi leczenia alkoholizmu

NGM to nie tylko leczenie z wykorzystaniem esperalu, lecz także terapie alkoholowe oraz alkoholoodtrucia – https://nasz-gabinet.pl/warszawa/detoks-alkoholowy/. Centrum umożliwia umówienie się na wizytę związaną z kroplówkami witaminowymi – https://nasz-gabinet.pl/kroplowki-witaminowe/warszawa/.


Terapia awersyjna, jest aktualnie jedną z najbardziej popularnych i skutecznych metod leczenie choroby alkocholowej. Wszywka alkoholowa zawiera lek który zmienia metabolizm alkoholu. Jeśli pacjent nie zastosuje się do zalecenia całkowitego odstawienia alkoholu już po 10-15 minutach będzie narażony na spotęgowane skutki tzw kaca m.in wymioty, lęki, bóle głowy, nadmierne pocenie się, niedociśnienie, zawroty głowy, uczucie kołatania serca – tachykardia, nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca.

Gdy pacjent wypije większą ilość alkoholu, skutki tego mogą doprowadzić go do nieprzytomności. Reakcja ta jest oparta na nadmiernym nagromadzeniu się w organizmie aldehydu octowego przez pojawiają się objawy zatrucia alkoholowego.Lek aktywowany jest wyłącznie w połączeniu z alkoholem – nie działa w połączeniu z innymi lekami oraz nie posiada działań ubocznych i nie wpływa na ogólne samopoczucie.

Terapie polegające na implantacji wszywki alkoholowej zaleca się łączyć z systematycznym uczestnictwem w sesjach psychoterapeutycznych. Program psychoterapii ma przywrócić równowagę psychiczną pacjenta, zmienić jego myślenie dotyczące alkoholu. Chory musi na nowo nauczyć się żyć bez używek. Należy pamiętać jak duży wpływ na motywację i zaangażowanie pacjenta ma wsparcie od osób najbliższych i że leczenia uzależnienia jest procesem długotrwałym, wymagającym konsekwencji i wytrwałości od pacjenta.

Wszywka alkoholowa jest także niezwykle efektywną metodą leczenia, gdyż jednorazowa aplikacja esperalu działa około roku, o aplikowanej dawce leku decyduje lekarz który, wykonuje zabieg. Ceny wszywek alkoholowych są zróżnicowane w zależności na jaki pakiet się zdecydujemy, wahają się od 350 zł do 800 zł.

Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które nie pozwalają na leczenie esperalem. Pacjentom którzy cierpią na nadciśnienie tętnicze, zapalenie nerwu wzroku, niewydolność serca czy zaburzenia psychiczne poleca się skorzystać z innych metod leczenia. Leczenia esperalem powinny także unikać kobiety w ciąży oraz kobiety, które aktualnie starają się o potomstwo.

Wszystkie zabiegi implantacji wszywki alkoholowej w Naszym Gabinecie w Warszawie są wykonywane przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci nie muszą obawiać się bólu podczas zabiegu. Pacjent po implementacji leku jest zdolny do pracy i aktywności fizycznej, nie wpływa też na jego koncentrację czy zdolność prowadzenia samochodu. Wszywki alkoholowe umieszcza się najczęściej w okolicy pośladka, miejsce to pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zapewnia szybsze gojenie się rany. Jeśli pacjent stosuje się do zaleceń lekarza, zmienia regularnie opatrunki okres wygajania miejsca zabiegu to około 10 dni. Przed zabiegiem pacjent nie może spożywać alkoholu przynajmniej 12 godzin. W Naszym Gabinecie w Warszawie zapewniamy całkowitą dyskrecję a miejsce zabiegu możemy dostosować do preferencji – przyjmujemy w gabinecie lub w domu pacjenta.

Walka z alkoholizmem na własną rękę jest wyjątkowo trudna, praktycznie niemożliwa, zazwyczaj prowadzi jedynie do chwilowego zaprzestania spożywania alkoholu, co oznacza jedynie tymczasową poprawę stanu pacjenta. Po krótkiej abstynencji nałóg często wraca z podowójną siła, dlatego tak ważna jest współpraca z fachowcami, którzy wiedzą jak pomóc osobie uzależnionej. Pacjent który jest świadomy swojego problemu potrzebuje silnej motywacji, chęci uwolnienia się od alkoholu i tylko dobrowolne stosowanie się do zaleceń doświadczonych lekarzy i psychologów może przynieść pożądane skutki leczenia.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)