29

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Nałóg alkoholowy to coraz częstsze uzależnienie. Aż 12 % Polaków nadużywa alkoholu. Rocznie około 10 tys. osób umiera z powodu alkoholizmu. Statystki te budzą niepokój. Dlatego warto rozpocząć leczenie alkoholizmu najszybciej jak to możliwe. Aby uniknąć błędów i by leczenie alkoholizmu było skuteczna warto udać się doświadczonego lekarza.

Specjalista z Centrum Leczenia Alkoholizmu posiada odpowiednie przygotowanie i kwalifikację by pomóc i wspierać u osoby uzależnionej proces wyjścia z nałogu alkoholowego. Taki lekarz jest w stanie dopasować najodpowiedniejszą terapię leczenia alkoholizmu. Warto zaufać wykwalifikowanemu ekspertowi w dziedzinie leczenia alkoholizmu niż podejmować się samodzielnemu leczeniu w oparciu o niesprawdzone rady z różnych internetowych serwisów.

Najczęściej wybierane metody leczenia alkoholizmu

Do najczęściej wybieranych metod leczenia alkoholizmu należą proces detoksykacji alkoholowej a także zabieg implantacji wszywki. Odtrucie alkoholowe, zwane też detoksem alkoholowym oczyszcza ciało osoby uzależnionej z nagromadzonych toksyn. Dobór odpowiednich płynów kompleksowo reguluje gospodarkę elektrolitową i nawadnia odwodniony organizm. Detoks alkoholowy często stanowi pierwszy etap leczenia alkoholizmu, kolejnym zaś jest właśnie wszczepienie esperalu. Skuteczność wszywki z esperalu opiera się na substancji zwanej disulfiram. To właśnie ona powoduj, że uzależniony zaczyna odczuwać awersję do alkoholu.

Leczenie alkoholizmu to istotny etap w życiu każdej osoby uzależnionej. Należy zatem zadbać, by proces ten  przebiegał w możliwie łagodny sposób, przy czym aby był skuteczny.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej