Esperal Kraków, Wszywki alkoholowe Kraków

Wszywki esperal Kraków

Pod wpływem nieustannie rozwijającego się konsumpcjonizmu, ludzie mają coraz łatwiejszy dostęp do rzeczy, których najbardziej pragną. Tyczy się to także używek, a w szczególności alkoholu. Choroba alkoholowa bazuje głównie na emocjach i ludzkich słabościach. Płyn etylowy przejmuje kontrolę nad życiem uzależnionego, powodując kompletną degradację organizmu. Na całym świecie, najczęściej rekomendowanym sposobem na rozpoczęcie leczenia choroby alkoholowej jest esperal. Kompleksowe leczenie polegające na detoksykacji organizmu z toksyn, implantacji wszywki alkoholowej oraz indywidualnej bądź grupowej terapii psychologicznej, daje trwałe i zadowalające efekty. O ile uzależnienie przychodzi łatwo, to proces leczenia choroby alkoholowej jest długi i wymagający od pacjenta zaangażowania. Esperal pomaga w drodze ku stałej abstynencji.

Wszywka alkoholowa czy pomaga

Esperal jest powszechnie uważany przez międzynarodowe środowisko lekarskie, za najbardziej skuteczny lek, który pomaga w leczeniu choroby alkoholowej. Wstępuje w formie tabletki, która przyjmowana jest doustnie. Pory oraz ilość leku ustala lekarz z krakowskiej kliniki leczenia uzależnień. Esperal ma także formę wszywki alkoholowej implantowanej pod skórą pacjenta. Co należy do zadań esperalu? Terapia z użyciem wszywki alkoholowej pozwala na zachowanie stałej trzeźwości nawet do 12 miesięcy ( producenci informują, że Disulfiram uwalnia się tylko przez 8 miesięcy, ale wszystko zależy od organizmu pacjenta i stopnia uzależnienia). Esperal pełni rolę pewnego rodzaju straszaka. Buduje obawę przed tym co może stać się choremu, jeśli po implantacji wszywki alkoholowej napije się alkoholu. Jeśli ilości są niewielkie, wtedy odczuwa się takie same objawy jak podczas “kaca”, lecz są one o wiele silniejsze i bardziej uciążliwe w funkcjonowaniu. Wymioty, niedociśnienie, zawroty głowy, uczucie kołatania serca – tachykardia, nudności oraz nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca występują po 5 do 10 minut od spożycia płynu etylowego. Może to trwać do 10 godzin nieustannie. Obciąża to organizm i kompletnie rozregulowuje. W przypadku znacznej ilości alkoholu we krwi z organizmem dzieją się dużo gorsze rzeczy i często mogą być już nieodwracalne. Począwszy od utraty wzroku, uszkodzenia wątroby, zaburzenia pracy serca i świadomości do utraty życia. To jest właśnie powód skuteczności esperalu. Śmierć to wystarczający straszak dla chorych. Dlatego też, przed każdym zabiegiem pacjenci są informowani o tym jak działa wszywka alkoholowa jeśli tylko spróbują przerwać okres trzeźwości. Składnikiem esperalu jest substancja czynna o nazwie Disulfiram. Powoduje on zatrucie organizmu. W jaki sposób? Sprawia, że aldehyd octowy, czyli podstawowy metabolit alkoholu etylowego, nie może utlenić się do kwasu octowego. Wszywka alkoholowa blokuje poprawny metabolizm alkoholu we krwi. Esperal daje możliwość stałej abstynencji, ale nie jest sposobem na całkowite wyleczenie choroby alkoholowej. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej to dopiero początek. Aby leczenie było w pełni skuteczne, potrzebne jest także wsparcie psychologiczne. Dlatego Nasz Gabinet Kraków w swojej ofercie ma nie tylko esperal, ale także terapie indywidualne lub grupowe prowadzone pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Wszywki alkoholowe – zabieg z esperalem

Wszywki alkoholowe są implantowane tylko przez wyszkolonych specjalistów w dziedzinie leczenia choroby alkoholowe. W Krakowie operacje odbywają się w klinice Nasz Gabinet. Zabieg wszycia esperalu trwa 30 minut. Operacja przebiega w znieczuleniu miejscowym. Pacjent jest cały czas przytomny i nie odczuwa bólu. Esperal wszywany jest głęboko do warstwy mięśniowej. Powstaje wtedy niewielka blizna, a wszywka alkoholowa nie wystaje tak jak bywa to w przypadku np. rozruszników serca. Istotną informacją dla pacjentów jest także fakt, że po zabiegu opartym na esperalu można bezproblemowo wrócić do codziennych spraw. Świeża wszywka alkoholowa nie powoduje niedowładu nóg, zatem poruszanie się nie jest w żaden sposób utrudnione. Jazda autem czy zachowanie koncentracji to także nie problem. Esperal w żaden sposób nie utrudnia życia. Wszywka alkoholowa przypomina o swoim istnieniu tylko gdy w organizmie natrafia na jakąkolwiek ilość alkoholu. Nie tyczy się to tylko płynów etylowych, ale także wszelkich produktów, które mają go w składzie tak jak np. sosy, słodycze czy soki. Blizna po esperalu jest właściwie niewidoczna i niemożliwa do zobaczenia przez kogoś z powodu miejsca poddanego ingerencji chirurgicznej.  Po ok. 7 dniach rana jest już zagojona, a szwy po konsultacji z lekarzem w krakowskiej klinice mogą być zdjęte po 10. Zabieg z użyciem esperalu jest mało inwazyjny i bezpieczny dla pacjenta. Mimo implantacji wszywki alkoholowej można bez obaw używać inne leki. Poradnia Nasz Gabinet Kraków zapewnia stałą opiekę i umożliwia wszycie esperalu ponownie po 8 miesiącach o ile pozwala na to stan zdrowia pacjenta.

Esperal za i przeciw

Każdorazowe wszycie esperalu wymaga aby w ciele nie było śladu alkoholu. Lekarze proponują aby pacjent nie pił alkoholu przez 12 do 48 godzin przed implantacją wszywki alkoholowej. Gdy organizm wymaga znacznego oczyszczenia i wypłukania jakichkolwiek toksyn, potrzebny staje się detoks. W zależności od stanu zdrowia pacjenta podaje się dożylnie witaminy oraz sole mineralne. Proces wymaga poświęcenia 3 do 24 godzin. Organizm chorego nie tylko jest zdrowszy, ale znikają też objawy związane z kacem oraz zespołem abstynencyjnym. Wtedy pacjent jest gotowy do wszycia esperalu o ile nie występują żadne przeciwwskazania.

Przeciwwskazania zdrowotne:

 • nadwrażliwość na Disulfiram,
 • niewydolność serca i krążenia,
 • choroby niedokrwienne serca,
 • zapalenie zarostowe tętnic,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zaburzenia psychiczne

Choroby, które może potęgować wszywka alkoholowa:

 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • niedoczynność tarczy,
 • psychoza
 • schorzenia nerek, wątroby, dróg oddechowych

Przed leczeniem wszywką alkoholową, lekarze z Krakowa zawsze przeprowadzają wywiad medyczny z pacjentem. Jego wynik decyduje o kwalifikacji do zabiegu. Esperal nie jest wszywany kobietom w ciąży.

Esperal gdzie się wszywa NGM Kraków

Klinika Nasz Gabinet Kraków słynie z wzorowej opinii i silnej pozycji wśród placówek zajmujących się terapią alkoholową z użyciem esperalu na terenie województwa małopolskiego. Osoby uzależnione od alkoholu chętnie korzystają z pomocy NGM Kraków ze względu na fachową opiekę doświadczonych specjalistów, indywidualne podejście oraz nowoczesny sposób terapii oparty na esperalu. Cena leczenia to przynajmniej 450 zł. W leczeniu choroby alkoholowej, klinika stosuje jedynie oryginalne wszywki alkoholowe. Dobrej jakości esperal gwarantuje pozytywny wynik leczenie, jeśli wszystkie zalecenia lekarzy z Nasz Gabinet Kraków są przestrzegane.

Nasz-Gabinet Kraków

Esperal Kraków - Nasz-Gabinet

ul. Siewna 4

31-231 Kraków

tel. +48 880-808-880

nasz-gabinet.pl/krakow/esperal/

kontakt@nasz-gabinet.pl

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.