363

Esperal Katowice – wszywka alkoholowa

Esperal Katowice – wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa ma w swoim składzie Disulfiram. To środek chemiczny, który w reakcji z alkoholem powoduje wiele nieprzyjemnych i niebezpiecznych dolegliwości. Esperal hamuje metabolizm alkoholu, w wyniku czego w organizmie wzrasta stężenie aldehydu octowego.


Choroba alkoholowa dotyka wielu osób, a poradzenie sobie z nią nie jest łatwe na własną rękę. Wśród metod leczenia alkoholizmu znana jest terapia awersyjna za pomocą esperalu. Jej założeniem jest zniechęcenie osoby uzależnionej do spożywania alkoholu. Stosowanie wszywki alkoholowej zmusza alkoholika do powtórnego przemyślenia chęci spożycia alkoholu z racji tego, jakie może zasiać spustoszenie dla organizmu. Od dłuższego czasu esperal Katowice uważany jest za skuteczny sposób walki z chorobą alkoholową i nie traci swojej popularności, a leczenie alkoholizmu poprzez wszycie esperalu staje się o wiele łatwiejsze.


Esperal Katowice – cena

Cena esperalu waha się od 549 zł wzwyż w zależności od wybranego pakietu i standardu zabiegu implantacji wszywki alkoholowej.

549,00 zł – 599,00 zł

749,00 zł – 799,00 zł

1049 zł

1900 zł


Nasz Gabinet Katowice to nowoczesna klinika, która kieruje się bezpieczeństwem pacjentów. Ta wyspecjalizowana placówka oferuje kompleksowe leczenie alkoholizmu poprzez m.in zabieg podskórnej aplikacji tabletek esperalu, a także detoks alkoholowy, pomocny w wyprowadzaniu osoby uzależnionej z ciągu alkoholowego. Sposób leczenia nałogu każdorazowo dopasowywany jest do indywidualnych możliwości oraz potrzeb pacjenta. Najważniejszy jest jego komfort i zachowanie pełnej dyskrecji. Pomoc oferowana jest także rodzinie chorego.

Przychodnia leczenia alkoholowego Nasz Gabinet Katowice zapewnia kompleksowe i jednocześnie skuteczne leczenie alkoholizmu, dające powodzenie terapii, lekarze wszystko dobierają zgodnie ze stanem zdrowia chorego oraz jego indywidualnymi potrzebami czy oczekiwaniami przy farmakologicznej terapii awersyjnej z użyciem esperalu.


Esperal – czym jest lek zaszywany w Katowicach?

Esperal to powszechnie znany lek, który pomaga w leczeniu choroby alkoholowej. Znany jest w formie tabletki, dawkowanej o powtarzalnych porach i w konkretnych ilościach. Jednakże bardziej popularna jest wszywka alkoholowa. Co prawda, również ma formę kapsułki, lecz wszywana jest na stałe pod skórą pacjenta. Na podstawie wywiadu medycznego lekarze z Katowic decydują o tym jaki rodzaj zabiegu będzie najbardziej optymalny dla uzyskania jak najlepszych wyników.
Substancja czynna Disulfiram, czyli aktualnie używana nazwa, która wyparła nazwę „esperal” hamuje proces dehydrogenazy aldehydowej, czyli zamianę aldehydu octowego do kwasu octowego, który jest mniej szkodliwy dla organizmu. Wszywka alkoholowa to najpopularniejsza i najbardziej skuteczna farmakologiczna metoda awersyjna leczenia alkoholizmu. Wszyty esperal działa 8-10 miesięcy i kategorycznie zabrania się spożywania alkoholu.

Objawy połączenia esperalu z alkoholem

 • bóle i zawroty głowy,
 • nudności i wymioty,
 • uczucie gorąca,
 • zaczerwienie twarzy,
 • rozregulowane ciśnienie,
 • kołatanie serca, niewydolność serca.
 • zapalenie zarostowe tętnic

Jednakże, objawy “kaca” to nie najgorsze co może spotkać pacjenta. Wszystko zależy od tego jak wiele alkoholu pojawi się w organizmie. Niektóre z chorób lub schorzeń mogą być już nieodwracalne i niemożliwe do naprawy.

Po reakcji esperalu z alkoholem pacjent może doświadczyć:

 • utraty wzroku,
 • uszkodzenia wątroby,
 • zaburzenia pracy serca,
 • zaburzenia świadomości,
 • utraty życia.

Dlatego też wszywka alkoholowa to tak skuteczny sposób na przerwanie ciągu alkoholowego. Trudno przewidzieć ostateczną reakcje organizmu po tym jak esperal zacznie działać. Mimo, że znane są możliwe symptomy, trudno stwierdzić, który z objawów da o sobie znać, gdy zacznie działać wszywka alkoholowa.

Dzięki wszywce alkoholowej zapewniamy stałą trzeźwość i sprawiamy, że chory odczuwa niechęć do alkoholu. Disulfiram, będący składnikiem wszywek alkoholowych powoduje, że aldehyd octowy, nie może utlenić się do mniej szkodliwego dla ciała człowieka kwasu octowego. Metabolizm płynów etylowych we krwi zostaje zaburzony, a gromadzący się aldehyd octowy sprawia, że pacjent czuje się tak jakby zatruł się alkoholem.


Wszycie esperalu - osoba uzależniona na terapii - leczenie alkoholizmu pacjenta w Katowicach

Czy wszywka esperal jest bezpieczna?

Wszywka alkoholowa jest w pełni bezpieczna dla pacjenta, o ile postępuje on w zgodzie z zaleceniami lekarzy z Nasz Gabinet Katowice. Esperal nie uaktywnia się jeśli chory przyjmuje inne leki. Wszywka alkoholowa działa tylko gdy do krwi dostaje się alkohol. W innych przypadkach nie jest groźny i nie przeszkadza w żaden sposób. Po wszyciu esperalu nie jest nawet odczuwalny pod skórą ani widoczny dla kogokolwiek. Pacjenci jednak wiedzą dokładnie gdzie jest umieszczana wszywka alkoholowa.

Przez 30 minut trwania zabiegu implantacji wszywki alkoholowej chory jest przytomny, ponieważ specjaliści z Katowic wykonują zabieg z użyciem znieczulenia miejscowego. Esperal wszywany jest w okolicy górnej części pośladka lub pod łopatką, głęboko do części mięśniowej. Zabieg wszycia esperalu jest mało inwazyjny i nie wymaga dodatkowej hospitalizacji. Zawsze musi być przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę i właśnie z takimi współpracuje Nasz Gabinet Katowice.

Dzięki kosmetycznym szwom, blizna jest także niewielka. Proces gojenia nie sprawia żadnych utrudnień. Umiejscowienie wszywki alkoholowej sprawia, że chory nie ma problemu z poruszaniem się, nawet gdy znieczulenie miejscowe przestanie działać. Zaraz po zabiegu pacjent może powrócić do swojego codziennego trybu i zaplanowanych obowiązków. Prowadzenie auta, zadania wymagające siły oraz skupienia nie stanowią wyzwań. Życie po wszyciu esperalu pod względem wykonywanych czynności jest takie samo.

Naturalny benefit to stała i nieprzerwana przez kilka miesięcy trzeźwość. Rana zabliźnia się po ok. 7 dniach, a jeśli podczas zabiegu wszycia esperalu zastosowane zostały standardowe nici, wtedy szwy trzeba zdjąć po ok 10 dniach. O tym decydują lekarze z Katowic. Pacjenci mają zapewnioną pomoc ze strony Nasz Gabinet Katowice nieustannie, szczególnie po zabiegu. Esperal zapewnia długotrwała abstynencję, jednakże nie leczy choroby alkoholowej. Wymagana jest wieloetapowa, kompleksowa terapia polegająca na detoksie, esperalu i terapii indywidualnej lub grupowej.


Leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu – Katowice

Esperal w formie kapsułki doustnej, dostępny jest dla osób, które chcą walczyć z chorobą alkoholową. W przypadku wszywki alkoholowej (esperal), na zabieg może zdecydować się tylko osoba dorosła o ile jej stan zdrowia oraz kondycja pozwalają na to. Przed każdym zabiegiem z użycie esperalu pacjent informowany jest o skutkach działania wszywki alkoholowej gdy spożyje alkohol. Bez pisemnej zgody, implantacja esperalu nie będzie możliwa. Od chorego wymagana jest także trzeźwość od 12 do 48 godzin przed operacją.

Wszywka alkoholowa Katowice – przeciwwskazania do implantacji esperalu

Przeciwwskazaniami do wszycia esperalu są:

 • spożycie alkoholu na mniej niż 24 godziny przed zabiegiem,
 • problemy z sercem, m.in wszelkie choroby, problemy z układem krążenia krwi,
 • nadciśnienie tętnicze, skoki ciśnienia
 • zaburzenia psychiczne (w tym wcześniejsze próby samobójcze),
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zażywanie niektórych leków, szczególnie tych na rozrzedzenie krwi,
 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • schorzenia nerek lub wątroby,
 • niedoczynność tarczycy.

Wszywka alkoholowa w organizmie pacjenta, który cierpi na powyżej wypisane schorzenia może zwiększyć ich objawy. Gdy disulfiram zostanie połączony z alkoholem skutki mogą być tragiczne.

Skontaktuj się z przychodnią i skorzystaj z konsultacji: 508 555 554

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w naszej przychodni w Katowicach?

Implantacja wszywki alkoholowej to bardzo prosty zabieg wykonywany przez profesjonalnego, doświadczonego chirurga. Czas wykonania zabiegu to zaledwie 30 minut. Przed samym zabiegiem obowiązkowa jest kontrola trzeźwości (pacjent nie może spożywać alkoholu na mniej niż 24 godziny przed wykonaniem zabiegu). Kolejnym obowiązkowym krokiem przed implantacją jest wywiad medyczny, która pozwala określić stan zdrowia pacjenta oraz czy oryginalny esperal może zostać wszyty (choroby przewlekłe, stosowane leki mogą uniemożliwić wszycie esperalu), jeśli tak, to lekarz określa odpowiednią dawkę esperalu.
Implantacja esperalu wykonywana jest na znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest całkowicie bezbolesny. Chirurg wykonuje 2-3cm nacięcie w okolicy pośladków lub między łopatkami i umieszcza w nacięciu tabletki esperalu. Nacięcie zostaje zaszyte poprzez szwy kosmetyczne lub szwy samo rozpuszczalne. Od tej pory pacjent ma obowiązek stosować się do zaleceń lekarskich zachowania trzeźwego organizmu, czyli unikać trunków alkoholowych, unikać słodyczy, które zawierają alkohol czy nawet unikać płynu do płukania ust, po spożyciu alkoholu lub czegoś, co zawiera alkohol esperal się uaktywni.
Po zszyciu rany pacjent może bez problemu wrócić do swoich codziennych obowiązków, lecz starać się unikać bardzo ciężkich wysiłków fizycznych, które naprężają ranę po zaszyciu esperalu.


Wszywka alkoholowa Katowice – Ośrodki zajmujące się leczeniem alkoholizmu:

Esperal Katowice - Nasz-Gabinet - wszycie esperalu na terapii w Katowicach

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – oddział Katowice

ul. Józefowska 76

40-145 Katowice

tel. 508 555 554

[email protected]

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet Katowice

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej