Esperal, Wszywki alkoholowe Katowice

Wszywki esperal KatowiceChoroba alkoholowa dotyka wielu osób, a poradzenie sobie z nią nie jest łatwe na własną rękę. Wśród metod leczenia alkoholizmu znana jest terapia awersyjna za pomocą esperalu. Jej założeniem jest zniechęcenie osoby uzależnionej do spożywania alkoholu. Wszywka alkoholowa ma w swoim składzie Disulfiram. To środek chemiczny, który w reakcji z alkoholem powoduje wiele nieprzyjemnych i niebezpiecznych dolegliwości. Esperal hamuje metabolizm alkoholu, w wyniku czego w organizmie wzrasta stężenie aldehydu octowego. Stosowanie wszywki alkoholowej zmusza alkoholika do powtórnego przemyślenia chęci spożycia alkoholu. Od dłuższego czasu esperal uważany jest za skuteczny sposób walki z chorobą alkoholową i nie traci swojej popularności.

Wszywka alkoholowa co to ?

Esperal to powszechnie znany lek, który pomaga w leczeniu choroby alkoholowej. Znany jest w formie tabletki, dawkowanej o powtarzalnych porach i w konkretnych ilościach. Jednakże bardziej popularna jest wszywka alkoholowa. Co prawda, również ma formę kapsułki, lecz wszywana jest na stałe pod skórą pacjenta. Na podstawie wywiadu medycznego lekarze z Katowic decydują o tym jaki rodzaj zabiegu będzie najbardziej optymalny dla uzyskania jak najlepszych wyników. Wewnątrz wszywki alkoholowej znajduje się Disulfiram. To właśnie ta substancja czynna zaczyna reagować na każde stężenie alkoholu, która pojawia się we krwi. Esperal wywołuje wtedy objawy, które występują podczas zatrucia alkoholowego. Organizm zaczyna reagować po 5 minutach, a pogorszenie stanu zdrowia może trwać do 10 godzin.

Do najczęstszych następstw reakcji wszywki alkoholowej z alkoholem są:

 • bóle i zawroty głowy,
 • nudności i wymioty,
 • uczucie gorąca,
 • zaczerwienie twarzy,
 • rozregulowane ciśnienie,
 • kołatanie serca.

Jednakże, objawy “kaca” to nie najgorsze co może spotkać pacjenta. Wszystko zależy od tego jak wiele alkoholu pojawi się w organizmie. Niektóre z chorób lub schorzeń mogą być już nieodwracalne i niemożliwe do naprawy.

Po reakcji esperalu z alkoholem pacjent może doświadczyć:

 • utraty wzroku,
 • uszkodzenia wątroby,
 • zaburzenia pracy serca,
 • zaburzenia świadomości,
 • utraty życia.

Dlatego też wszywka alkoholowa to tak skuteczny sposób walki z chorobą alkoholową. Trudno przewidzieć ostateczną reakcje organizmu po tym jak esperal zacznie działać. Mimo, że znane są możliwe symptomy, trudno stwierdzić, który z objawów da o sobie znać gdy zacznie działać wszywka alkoholowa. Dzięki temu esperal zapewnia stałą trzeźwość i sprawia, że chory odczuwa niechęć do alkoholu. Disulfiram, będący składnikiem wszywek alkoholowych powoduje, że aldehyd octowy, nie może utlenić się do mniej szkodliwego dla ciała człowieka kwasu octowego. Metabolizm płynów etylowych we krwi zostaje zaburzony, a gromadzący się aldehyd octowy sprawia, że pacjent czuje się tak jakby zatruł się alkoholem. Esperal działa od 8 do 12 miesięcy.

Esperal czy jest bezpieczny

Wszywka alkoholowa jest w pełni bezpieczna dla pacjenta, o ile postępuje on w zgodzie z zaleceniami lekarzy z Nasz Gabinet Katowice. Esperal nie uaktywnia się jeśli chory przyjmuje inne leki. Wszywka alkoholowa działa tylko gdy do krwi dostaje się alkohol. W innych przypadkach nie jest groźny i nie przeszkadza w żaden sposób. Po wszyciu esperalu nie jest nawet odczuwalny pod skórą ani widoczny dla kogokolwiek. Pacjenci jednak wiedzą dokładnie gdzie jest umieszczana wszywka alkoholowa. Przez 30 minut trwania zabiegu implantacji wszywki alkoholowej chory jest przytomny, ponieważ specjaliści z Katowic podają zawsze znieczulenie miejscowe. Esperal wszywany jest w okolicy pośladków lub pod łopatką, głęboko do części mięśniowej. Zabieg z użyciem wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny i nie wymaga dodatkowej hospitalizacji. Zawsze musi być przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę i właśnie z takimi współpracuje Nasz Gabinet Katowice. Dzięki kosmetycznym szwom, blizna jest także niewielka. Proces gojenia nie sprawia żadnych utrudnień. Umiejscowienie wszywki alkoholowej sprawia, że chory nie ma problemu z poruszaniem się. Zaraz po zabiegu pacjent może powrócić do swojego codziennego trybu i zaplanowanych obowiązków. Prowadzenie auta, zadania wymagające siły oraz skupienia nie stanowią wyzwań. Życie po wszyciu esperalu pod względem wykonywanych czynności jest takie samo. Naturalny benefit to stała i nieprzerwana przez kilka miesięcy trzeźwość. Rana zabliźnia się po ok. 7 dniach, a jeśli podczas zabiegu wszycia esperalu zastosowane zostały standardowe nici, wtedy szwy trzeba zdjąć po ok 10 dniach. O tym decydują lekarze z Katowic. Pacjenci mają zapewnioną pomoc ze strony Nasz Gabinet Katowice nieustannie, szczególnie po zabiegu. Esperal zapewnia długotrwała abstynencję, jednakże nie leczy choroby alkoholowej. Wymagana jest wieloetapowa terapia polegająca na detoksie, esperalu i terapii indywidualnej lub grupowej.

Wszywka przeciwalkoholowa

Esperal w formie kapsułki doustnej, dostępny jest dla osób, które chcą walczyć z chorobą alkoholową. W przypadku wszywki alkoholowej, na zabieg może zdecydować się tylko osoba dorosła o ile jej stan zdrowia oraz kondycja pozwalają na to. Przed każdym zabiegiem z użycie esperalu pacjent informowany jest o skutkach działania wszywki alkoholowej gdy spożyje alkohol. Bez pisemnej zgody, implantacja esperalu nie będzie możliwa. Od chorego wymagana jest także trzeźwość od 12 do 48 godzin przed operacją. Osoby, które cierpią na niewydolność serca i krążenia, choroby niedokrwienne serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne lub wykazuje nadwrażliwość na Disulfiram, nie mogą zdecydować się na esperal. Cukrzyca, padaczka, niedoczynność tarczycy, psychoza, schorzenia nerek, wątroby oraz dróg oddechowy, również mogą stanowić przeszkodę dla wszywki alkoholowej. Esperal potrafi wzmocnić ich występowanie, dlatego konieczna jest wcześniej konsultacja. Lekarze z Katowic dbają aby każdy ingerencja farmakologiczna była dla chorego w pełni bezpieczna

Esperal cennik NGM Katowice

Nasz Gabinet Katowice to nowoczesna klinika, która kieruje się bezpieczeństwem pacjentów. Ta wyspecjalizowana placówka oferuje leczenie alkoholizmu poprzez m.in zabieg podskórnej aplikacji esperalu, a także detoks alkoholowy, pomocny w wyprowadzaniu osoby uzależnionej z ciągu alkoholowego. Sposób leczenia każdorazowo dopasowywany jest do indywidualnych możliwości oraz potrzeb pacjenta. Najważniejszy jest jego komfort i zachowanie pełnej dyskrecji. Pomoc oferowana jest także rodzinie chorego. Nasz Gabinet Katowice zapewnia kompleksowe leczenie, które lekarze dobierają zgodnie ze stanem zdrowia chorego oraz jego indywidualnymi potrzebami czy oczekiwaniami przy terapii z użyciem esperalu. Cena waha się od 400 zł wzwyż w zależności od wybranego pakietu i standardu zabiegu implantacji wszywki alkoholowej.

Ośrodki w Katowicach oferujące leczenie esperal:

Nasz Gabinet Katowice

Esperal Katowice - Nasz-Gabinet

Esperal Katowice – NGM

Bolesława Chrobrego 29

40-881 Katowice

tel. +48 880 808 880

nasz-gabinet.pl/katowice/esperal/

kontakt@nasz-gabinet.pl

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.