Esperal, Wszywki alkoholowe Katowice

Wszywki esperal Katowice

Alkoholizm jest powszechnym problemem społecznym. Choroba dotyka wielu osób, a poradzenie sobie z problemem nie jest łatwe na własną rękę. Niezbędna okazuje się zewnętrzna pomoc specjalistyczna. Wśród metod leczenia alkoholizmu znana jest terapia awersyjna. Jej założeniem jest zniechęcenie osoby uzależnionej do spożywania alkoholu. Użyteczny w tej metodzie jest esperal. Jest to środek chemiczny, który w reakcji z alkoholem powoduje wiele nieprzyjemnych i niebezpiecznych dolegliwości. Działa na zasadzie zahamowania metabolizmu alkoholu, w wyniku czego w organizmie wzrasta stężenie aldehydu octowego. Stosowanie wszywki alkoholowej zmusza alkoholika do powtórnego przemyślenia chęci spożycia alkoholu.

Wszywki alkoholowe Katowice

Niestety istnieje również szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają pacjentom leczenie esperalem. Osobom cierpiącym na choroby, takie jak niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze zapalnie nerwu wzorku czy różnego rodzaju zaburzenia psychiczne stanowczo odradza się tego typu leczenie. Dyskwalifikujący może być również przebyty zawał serca lub próby samobójcze.

Ponadto esperal nie może zostać podany osobom, które w ciągu 48 godzin przed zabiegiem spożywały alkohol. Należy również pamiętać o tym, że u  osób cierpiących na choroby układu oddechowego, bądź mających problemy z cukrzycą, tarczycą oraz padaczką może nastąpić pogłębienie się stopnia zaawansowania tych zaburzeń. Leczenia esperalem powinny także unikać kobiety w ciąży oraz te, które dopiero starają się o potomstwo.

W trakcie leczenia, jak również 14 dni po nim nie wolno spożywać nawet minimalnej ilości alkoholu. Nie stosowanie się do tych zaleceń spowoduje szereg nieprzyjemnych dla Pacjenta dolegliwości, takich jak wymioty, biegunka, zawroty głowy oraz problemy z oddychaniem.

Esperal Katowice

Katowice to miasto mające swoje początki już w XVI w. Wraz z biegiem lat, dzięki znacznemu rozwojowi przemysłu stało się jednym  z największych miast w Polsce. Mimo, że Katowice mają dobrze rozbudowaną opiekę zdrowotną to wciąż wielu Katowiczan nie wie gdzie szukać placówek oferujących wszczepianie wszywki alkoholowej.

Poniżej przedstawiamy listę przychodni wykonujących w Katowicach i jego okolicach zabieg implantacji esperalu:

 

Ośrodki w Katowicach oferujące leczenie esperal:

Nasz Gabinet Katowice

Esperal Katowice - Nasz-Gabinet

Nowoczesna klinika, która w leczeniu kieruje się bezpieczeństwem pacjentów. Ta wyspecjalizowana placówka oferuje leczenie alkoholizmu poprzez m.in zabieg podskórnej aplikacji esperalu a także detoks alkoholowy, pomocny w wyprowadzaniu osoby uzależnionej z ciągów alkoholowych.

tel. +48 880 808 880

nasz-gabinet.pl/katowice/esperal/

kontakt@nasz-gabinet.pl

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 votes, average: 5,00 out of 5)