5324

Ile kosztuje esperal?

Ile kosztuje esperal?
28 grudnia 2022
  Ocena:
 • 5/5

Leczenie uzależnienia to trudny proces, który wymaga zaangażowania oraz silnej woli osoby uzależnionej. Wytrwanie w trzeźwości nie jest proste, stąd też wielu alkoholików szuka rozwiązań, które ułatwią im abstynencję. Jednym z nich jest zastosowanie wszywki alkoholowej.

Czym jest esperal?

Esperal jest to środek, który jest stosowany w leczeniu choroby alkoholowej. Ma on postać tabletek, które wszczepia się pod skórę, właśnie dlatego często jest nazywany wszywką alkoholową. Substancją czynną tabletki jest disulfiram. Jego zadaniem jest zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie człowieka. Disulfiram jest najczęściej stosowanym lekiem, który jest podawany uzależnionym. Jego połączenie z alkoholem wywoła reakcję disulfiramową, objawiającą się szeregiem nieprzyjemnych objawów, do których można zaliczyć:

 • nudności i wymioty;
 • ból i zawroty głowy;
 • nadmierna potliwość;
 • uczucie niepokoju;
 • kołatanie serca;
 • uderzenia gorąca;
 • nadmierne pragnienie;
 • osłabienie.

Powyższe objawy pojawiają się już po kilku minutach od spożycia etanolu i mogą się utrzymywać od 30 minut do nawet kilku godzin. Ich nasilenie oraz czas trwania w dużej mierze będzie uzależniony od ilości spożytego alkoholu. Właśnie dlatego po implantacji wszywki, należy bezwzględnie powstrzymać się od picia napojów procentowych.

Esperal cena

W jakiej formie i kiedy stosuje się esperal?

Esperal to lek, który stosuje się w chorobie alkoholowej. Ma on za zadanie zniechęcić alkoholika do sięgania po używkę, poprzez szereg negatywnych skutków. Można go stosować na dwa sposoby: doustnie lub w postaci wszywki. Ta druga opcja jest stosowana znacznie częściej. W przypadku implantacji tabletki są wszczepiane podskórnie i zostają rozmieszczone gwiaździście w ilości od 8 do 10 sztuk. Dawka jest ustalana przez lekarza, który ustala jej ilość na podstawie wieku pacjenta, jego stanu oraz stopnia rozwoju choroby.

Zabieg wszywania tabletki na alkoholizm wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu powrót do normalnego funkcjonowania jest możliwy zaraz po jego zakończeniu. Co ważne, nie ma konieczności przyjmowania leków przeciwbólowych. Cała procedura trwa zazwyczaj do 30 minut. Zabieg jest mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Tabletka jest implantowana w okolicach łopatki lub pośladka. Druga opcja jest częściej stosowana głównie ze względów estetycznych, ponieważ po zabiegu może pozostać niewielka blizna. Ma to również uzasadnienie medyczne, gdyż zmniejsza dolegliwości bólowe związane z przemieszczaniem się. Sama tabletka jest niewidoczna, co zapewnia pacjentowi pełną dyskrecję. Po przeprowadzonej implantacji wszywka stopniowo uwalnia się do krwi. Działanie esperalu w organizmie człowieka utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy. Czas uzależniony jest od zastosowanej dawki leku.

Cena esperalu – czy jest drogi?

Wiele osób szuka odpowiedzi: „czy lek można dostać bez recepty”. Tak samo często zadawane jest pytanie: „esperal cena w aptece”. Lek wydawany jest wyłącznie na receptę, a koszt wszycia w głównej mierze uzależniony jest od dawki lub pakietu wykonywanego zabiegu. Implantacja leku musi być dostosowana do indywidualnych predyspozycji pacjenta, zatem nie ma jednoznacznej odpowiedzi pytanie o cenę wszycia esperalu we Wrocławiu, nawet w przypadku usług oferowanych z dojazdem.

Co wchodzi w skład kosztów? To przede wszystkim cena tabletek esperal. Ponadto należy uwzględnić koszt wykonania zabiegu, rodzaj zastosowanych szwów oraz ewentualną antybiotykoterapię. Ostateczna cena wszywki będzie podana przez lekarza, po dokładnej konsultacji w ośrodku oferującym leczenie alkoholizmu we Wrocławiu.

Jakie są orientacyjne koszty Esperalu?

Cena wszywki esperal najbardziej interesuje osoby uzależnione, które pragną zerwać z nałogiem. Wiele ośrodków proponuje specjalne pakiety, które różnią się między sobą dawką oraz użyciem materiałów np. szwów. Średnia cena wszywki alkoholowej esperal wynosi od 350 zł do 800 zł, koszt uwzględnia kompleksową opiekę medyczną.

Esperal jest jednym ze sposobów, który pomaga osobom uzależnionym wytrwać w trzeźwości. Jednak należy pamiętać, że nie jest to cudowny lek, który wyleczy chorobę alkoholową. To jedna z metod, która jest stosowana jako wspomaganie leczenia uzależnienia. Wszystko zależne jest od silnej woli i motywacji alkoholika.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej