Esperal, Wszywki alkoholowe Szczecin

Nałóg alkoholowy jest bardzo niebezpieczny dla życia i zdrowia. Mimo to, nadmierne spożywanie alkoholu jest coraz bardziej zauważalne w społeczeństwie. Bardzo trudno pokonać chorobę alkoholową bez fachowej pomocy. Wśród dostępnych na rynku sposobów leczenia alkoholizmu jest metoda popularnie zwana wszywką alkoholową. Nazwa związana jest ze sposobem stosowania tabletki esperalu. Leczenie esperalem polega na jego implantacji podskórnej podczas zabiegu chirurgicznego. Dla jak największego komfortu pacjentów zabieg wszywania pod skórę esperalu, wykonywany jest przez doświadczonego chirurga z Nasz Gabinet Szczecin. 

Esperal co się stanie jak wypijesz

Esperal powoduje zatrucie organizmu w momencie gdy tylko wszywka alkoholowa natrafia na alkohol we krwi. Objawy mogą być różne, wszystko zależy od ilości płynu etylowego spożytego przez pacjenta, który ma wszyty esperal.

Mała ilość alkoholu:

 • bóle i zawroty głowy,
 • nudności i wymioty,
 • uczucie gorąca,
 • zaczerwienie twarzy,
 • rozregulowane ciśnienie,
 • kołatanie serca.

Duża ilość alkoholu:

 • utrata wzroku,
 • uszkodzenie wątroby,
 • zaburzenia pracy serca,
 • zaburzenia świadomości,
 • śmierć.

Jeśli pacjent wypił niewiele, wtedy objawy przypominają te, które zdarzają się podczas “kaca”. Różnica polega jednak na tym, że niedogodności pojawiają się właściwie od razu, bo po ok. 5 do 10 minut. Są zdecydowanie bardziej spotęgowane, a sam proces jest wydłużony w czasie. Wszywka alkoholowa wydłuża ten proces do 10 godzin. Niektóre uszkodzenia mogą okazać się stałe i niemożliwe do zlikwidowania. Jak to się dzieje, że organizm dzięki esperalowi tak reaguje na alkohol? Disulfiram, który jest wewnątrz wszywki alkoholowej sprawia, że metabolizm płynu etylowego staje się zaburzony. W ciele gromadzi się aldehyd octowy i nie może się utlenić do kwasu octowego. Przez to stałe zbieranie się alkoholu, organizm zaczyna go odrzucać, stąd to zatrucie alkoholem i nieprzyjemne dolegliwości, które często mogą także prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta. Nie należy jednak obawiać się esperalu. Wszywka alkoholowa nie powoduje żadnych niedogodności w sytuacji gdy pacjent przyjmuje inne leki. Trzeba jednak uważać na produkty, które mogą zawierać alkohol, ponieważ wtedy działanie esperalu również jest możliwe. Lekarze ze Szczecina dbają o to, aby zabieg implantacji wszywki alkoholowej był wykonany w taki sposób żeby życie pacjenta uległo pozytywnej zmianie. Dlaczego esperal jest tak skuteczny? Pacjenci boją się konsekwencji. Chociaż znane są możliwe objawy, to każde ciało jest inne. Możliwość utraty życia najwidoczniej jest odpowiednim straszakiem. Wszywka alkoholowa od lat jest najbardziej popularnym sposobem walki z chorobą alkoholową i póki co nie został wymyślony bardziej skuteczny sposób niż esperal. 

Wszywka alkoholowa czy boli

Zabieg wszycia esperalu jest bezbolesny, ponieważ szczecińscy specjaliści zawsze wykonują implantację wszywek alkoholowych w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu również nie jest odczuwany jakikolwiek dyskomfort. Lekarze ze Szczecina zawsze umieszczając esperal pod skórą pacjenta w okolicy pośladków lub pod łopatką, dzięki czemu nie utrudnia to im chodzenia. Zapewnia to także pełną dyskrecję i pewność, że blizna nie będzie widoczna dla innych. Szwy kosmetyczne zapewniają również, że jest właściwie niewidoczna i niewielka. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej trwa ok. 30 minut. Pacjent jest ciągle przytomny. Zapewnia to bezpieczeństwo i zmniejsza stres spowodowany wszyciem esperalu. Wszywki alkoholowej nie da się zobaczyć po implantacji, ponieważ jest głęboko pod skórą. Jeśli pacjent nie pije alkoholu, to esperal jest nieodczuwalny. Nie przeszkadza w normalnych zadaniach, koncentracji, prowadzeniu auta i pracach fizycznych. Nawet zaraz po zabiegu. Działanie esperalu jest natychmiastowe i lek jest uwalniany od 8 do 12 miesięcy. Proces gojenia trwa ok. 7 dni, a szwy zdejmuje lekarz po upływie 10. Jeśli wykorzystane są szwy rozpuszczalne, wtedy ten element jest omijany. Specjaliści ze Szczecina starają się aby każdy chory czuł się komfortowo i był pewien skuteczności wszywki alkoholowej. Przed każdym zabiegiem z użyciem wszywki alkoholowej, pacjenci są powiadomieni o skutkach ubocznych spożywania alkoholu z wszytym pod skórą esperalem. Trzeźwość, pisemna zgoda oraz zachowane predyspozycje zdrowotne dają możliwość implantacji esperalu.

Esperal do wszycia – dla kogo

Esperal w formie wszywki alkoholowej przeznaczony jest dla osób, które są pełnoletnie i świadome podejmowanych decyzji. Zanim personel medyczny w Nasz Gabinet Szczecin zdecyduje o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej, przeprowadzany jest wstępny wywiad medyczny. Na podstawie stanu zdrowia oraz kondycji pacjenta chorego, decydują o leczeniu esperalem. Kolejnym warunkiem jest trzeźwość od 12 do 48 godzin przed ingerencją chirurgiczną. Pomóc może w tym detoks alkoholowy, który także oferuje klinika w Szczecinie. Podstawą leczenia jest jego kompleksowość i możliwość terapii w jednym miejscu.

Co wyklucza z zabiegu wszycia esperalu:

 • nadwrażliwość na Disulfiram,
 • niewydolność serca i krążenia,
 • choroby niedokrwienne serca,
 • zapalenie zarostowe tętnic,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zaburzenia psychiczne.

Kiedy trzeba uważać przed implantacją wszywki alkoholowej:

 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • niedoczynność tarczy,
 • psychoza,
 • schorzenia nerek, wątroby, dróg oddechowych.

Wszywka alkoholowa szczecin cena Nasz Gabinet

NGM Szczecin jest profesjonalną kliniką leczenia alkoholizmu. Oferuje wyjątkowe i skuteczne terapie, spersonalizowane zgodnie z każdym pacjentem. Dzięki stałej współpracy z zaufanymi lekarzami w dziedzinie leczenia choroby alkoholowej, pacjenci ufają Naszym wyborom i w pełni decydują się na wspólną i kompleksową współpracę. NGM Szczecin gwarantuje najbardziej komfortowe warunki leczenia esperalem w całym województwie zachodniopomorskim. Klinika oferuje nie tylko zabieg implantacji wszywki alkoholowej, ale także detoksykację oraz kroplówki witaminowe:

Możliwa jest także terapia indywidualna bądź grupowa z pomocą szczecińskich psychologów specjalizujących się w leczeniu choroby alkoholowej. Placówka stosuje jedynie oryginalne wszywki alkoholowe. Dzięki nim, terapie związane z wykorzystaniem esperalu w Nasz Gabinet Szczecin przynoszą pożądane efekty. Z myślą o chorych, Nasi specjaliści z Szczecina oferują również pomoc dla najbliższych pacjenta. Kluczowa jest terapia i wsparcie otoczenia, chociaż powszechnie wiadomo, że w pokonaniu alkoholizmu pomaga esperal. Cena za implantację wszywki alkoholowej waha się od 450 zł wzwyż. Wszystko zależy od wybranego pakietu:

Kontakt:

Nasz Gabinet Szczecin

Esperal Szczecin – NGM

ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 16/2

70-303 Szczecin

tel. +48 880 808 880

nasz-gabinet.pl/szczecin/esperal/

kontakt@nasz-gabinet.pl

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.