Esperal, Wszywki alkoholowe Łódź

Z biegiem lat, choroba alkoholowa zaczyna być coraz większym problem, znacznie wpływającym na społeczeństwo. Alkohol działa negatywnie nie tylko na organizm człowieka ( głównie niszczona jest wątroba), ale także na relacje międzyludzkie oraz sprawy zawodowe. Zazwyczaj pokonanie choroby na własną rękę nie jest możliwe. Dlatego należy łączyć leczenie farmakologiczne z terapią psychologiczną, w oparciu o pomoc ze strony najbliższych oraz  specjalistów w dziedzinie choroby alkoholowe. Za najbardziej skuteczny sposób na rozpoczęcie walki z alkoholizmem uważa się esperal. Zabieg z użyciem wszywki alkoholowej polega na implantacji podskórnej tabletki esperalu. Każda wszywka alkoholowa jest wszywana pod skórę przez doświadczonego chirurga.

Esperal – co daje wszywka alkoholowa

Esperal jest najbardziej znany jako wszywka alkoholowa. Występuje również w postaci tabletek, które są podawane o określonych porach i w konkretnych dawkach, które dopasowują lekarze w klinice Nasz Gabinet Łódź. Substancja czynna, która jest składnikiem esperalu, nazywa się Disulfiram. To organiczny związek chemiczny, który służy jako lek wpływający na alkohol etylowy znajdujący się w organizmie. Wszywki alkoholowe uważane są za najbardziej efektywny sposób leczenia choroby alkoholowej. Disulfiram jest substancją, dzięki której opatentowano nowoczesny sposób walki z alkoholizmem. Pomysł ten polega na umieszczeniu pod skórą tak zwanej wszywki alkoholowej, której zawartość to właśnie esperal. Skuteczność leku esperal zależy w dużej mierze od chęci i zamiarów chorego. Alkoholizm jest problemem natury psychologicznej i jako taki należy go traktować. Działanie farmakologiczne, które opiera się na implantacji wszywki alkoholowej ma na celu wywołanie u pacjenta obaw w związku z działaniem esperalu w połączeniu z alkoholem. Jedynie niewielka część osób poddanych zabiegowi z użyciem wszywki alkoholowej w ogóle nie zauważyła działania esperalu i kontynuuje nadużywanie alkoholu w trakcie kuracji. Większość jednak jest w stanie odstawić używkę na cały okres trwania leczenia z obawy przed reakcją organizmu na alkohol we krwi. Jeśli jednak nie jest ono poparte terapią odwykową, wszycie esperalu spowoduje jedynie tymczasowe zatrzymanie spożywania płynu etylowego. W jaki sposób dokładnie działa wszywka alkoholowa? Esperal sprawia, że metabolizm alkoholu we krwi jest zaburzony. Utrudnia utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego. Kumulujący się w organizmie aldehyd octowy powoduje objawy zatrucia organizmu. Bóle i zawroty głowy, nudności oraz wymioty, uderzenia gorąca, zły nastrój i zaczerwienie twarzy pojawiają się po 5 do 10 minut od spożycia alkoholu. Ten spotęgowany “kac” może trwać nawet do 10 godzin. Jednakże, to nie są najbardziej niebezpieczne symptomy działania esperalu gdy do organizmu dostarczony jest alkohol. Zdarza się, że pacjent może stracić wzrok, trwale uszkodzić wątrobę, mieć problemy z sercem i zaburzoną świadomość, a nawet umrzeć. Jeśli chory stosuje się do zaleceń lekarzy z łódzkiej kliniki leczenia uzależnień, esperal w żaden sposób nie zagraża życiu, a co ważne, nie reaguje w przypadku innych leków. Wszywka alkoholowa działa od 8 do 12 miesięcy.

Wszywka alkoholowa – jak się wszywa esperal

Leczenie esperalem odbywa się wyłącznie po podpisaniu pisemnej zgody pacjenta. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej jest krótki, bezbolesny, mało inwazyjny oraz nie wiąże się z wysokim ryzykiem powikłań. Przez cały czas jego trwania chory znajduje się pod ścisłą opiekę lekarzy z Nasz Gabinet Łódź, którzy posiadają doświadczenie w leczeniu choroby alkoholowej. Operacja trwa ok. 30 minut i przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym. Pacjent wtedy wie dokładnie jak przebiega zabieg i może być pewien, że nic złego mu nie grozi. Implantacja wszywki alkoholowej w żaden sposób nie ogranicza chorego pod względem ruchowym czy fizycznym. Jest to możliwe dzięki temu, że esperal wszywany jest w okolicy pośladków lub pod łopatką. Można swobodnie prowadzić auto i wykonywać czynności wymagające skupienia lub siły. Nie należy obawiać się także blizny. Lekarze z Łodzi stosują szwy kosmetyczne. Wtedy zabliźniona rana nie jest widoczna dla innych. Wszywka alkoholowa jest implantowana głęboko do strefy mięśniowej i tabletka esperalu nie jest widoczna pod powierzchnią skóry. Proces gojenia się to ok. 7 dni, a szwy zdejmowane są po 10. Zabieg może zostać wykonany ponownie po 8 miesiącach od pierwszej implantacji esperalu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów, którzy zdecydowali się na wszycie esperalu. Każdemu choremu klinika z Łodzi zapewnia całodobową opiekę oraz wsparcie psychologiczne.

Esperal dla alkoholika

Czy każdy alkoholik może zdecydować się na leczenie esperalem znanym także pod nazwą wszywka alkoholowa? Niestety nie. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz starających się o dziecko. Przeszkodą są także nadwrażliwość na Disulfiram, niewydolność serca i krążenia, choroby niedokrwienne serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe i nerwu wzrokowego oraz zaburzenia psychiczne. Esperal może także potęgować objawy niektórych schorzeń i chorób. Są nimi cukrzyca, padaczka, niedoczynność tarczy, psychoza oraz wszelkie uszkodzenia nerek, wątroby czy dróg oddechowych. Wymaga to dodatkowej konsultacji z lekarzem. Zanim specjaliści z Łodzi decydują czy dany pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu wszycia esperalu, przeprowadzają dogłębny wywiad medyczny aby wyeliminować jakiekolwiek zagrożenia. Wykwalifikowana kadra NGM Łódź za każdym razem pilnuje aby sposób leczenia i wykonania zabiegu wszycia esperalu był dopasowany indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz jego osobistych wymagań. Jak przygotować się do operacji? Implantacja wszywki alkoholowej nie może się odbyć w sytuacji gdy pacjent jest pijany. Trzeźwość musi być zachowana od 12 do 48 godzin przed ingerencją chirurgiczną z użyciem esperalu. Nasza klinika ułatwia ten proces przygotowawczy, ponieważ oferujemy spersonalizowany detoks alkoholowy. Leki podawane są w kroplówce sposobem dożylnym od 3 do 24 godzin.

Wszywka alkoholowa Łódź cena

Placówka Nasz Gabinet Łódź otwarta jest na problemy pacjentów. Nieustannie rozwija swoje kompetencje aby terapia leczenia choroby alkoholowej była jak najbardziej skuteczna i zoptymalizowana. W leczeniu alkoholizmu klinika wykorzystuje tylko oryginalne wszywki alkoholowe. To sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem esperalu w Nasz Gabinet Łódź przynoszą zadowalające efekty. Nasz zespół tworzony jest przez doświadczonych lekarzy, którzy są w stanie zapewnić pomoc każdej osobie uzależnionej. NGM Łódź oferuje skuteczne wszywki alkoholowe dla pacjentów z całego województwa łódzkiego. Cena wszycia esperalu to 450 zł i rośnie w zależności od wybranego pakietu premium. Możliwa jest płatność ratalna.

Kontakt:

Nasz Gabinet Łódź

Esperal Łódź – NGM

Julianowska 7a

91-473 Łódź

tel. +48 880 808 880

nasz-gabinet.pl/lodz/esperal/

kontakt@nasz-gabinet.pl

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.