362

Esperal Łódź – wszywka alkoholowa

Esperal Łódź – wszywka alkoholowa

Cennik leczenia uzależnień Łódź

Krok 1

Detoks alkoholowy 3h/6h/12h/Max

od 650 zł

Pomoc w odstawieniu alkoholu.

Dlaczego warto?

 • Pomoc w odstawieniu
 • Przerwanie ciągu alkoholowego
 • Likwidacja objawów odstawiennych

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!

 • Wystawiamy zwolnienie L4 na okres leczenia

Krok 2

Konsultacja z lekarzem/psychiatrą ONLINE / e-recepta

od 250 zł*

Konsultacja lekarska / psychiatryczna.

Dlaczego warto?

 • Konsultacja lekarska
 • Konsultacja psychiatryczna
 • Indywidualne podejście
 • Pełna dyskrecja

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!

 • Wystawiamy zwolnienie L4 na okres leczenia

Krok 3

Wszywka alkoholowa Standard / VIP / Exclusive

od 479 zł*

Farmakoterapia / e-recepta. Uniemożliwienie spożywania alkoholu.

Dlaczego warto?

 • Indywidualnie dobrany lek
 • Wysoka skuteczność
 • E-recepta od 99 zł*

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!

 • Wystawiamy zwolnienie L4 na okres leczenia

Krok 4

Terapia psychologiczna ONLINE

od 139 zł*

Indywidualne/grupowe sesje psychoterapii uzależnień.

Dlaczego warto?

 • Profesjonalna sesja
 • Gwarancja dyskrecji
 • Kompleksowa diagnoza
 • Indywidualny plan terapii

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!

 • Wystawiamy zwolnienie L4 na okres leczenia
jak wygląda zabieg wszycia esperalu na znieczuleniu miejscowym - wszywanie esperalu - esperal łódź

Esperal Łódź – Wszyswka alkoholowa Łódź

Z biegiem lat, choroba alkoholowa zaczyna być coraz większym problem, znacznie wpływającym na społeczeństwo. Alkohol działa negatywnie nie tylko na organizm człowieka (głównie niszczona jest wątroba), ale także na relacje międzyludzkie oraz sprawy zawodowe. Zazwyczaj pokonanie alkoholizmu na własną rękę nie jest możliwe. Dlatego należy łączyć leczenie farmakologiczne z terapią psychologiczną, w oparciu o pomoc ze strony najbliższych oraz  specjalistów w dziedzinie choroby alkoholowe. Za najbardziej skuteczny sposób na rozpoczęcie walki z alkoholizmem uważa się esperal Łódź, który jest metodą awersyjną leczenia alkoholizmu. Zabieg przeprowadzany podskórnie w okolicy pośladków polega na umieszczeniu w naciętym miejscu tabletek esperalu o nazwie Disulfiram WZF. Każda wszywka alkoholowa jest wszywana pod skórę przez doświadczonego chirurga na znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że zabieg implantacji esperalu jest całkowicie bezbolesny.


Esperal Łódź – cena

Cena wszycia esperalu w oddziale Nasz Gabinet w Łodzi waha się między 479 zł a 2250 zł w zależności od wybranego pakietu

Esperal Basic – 550 zł lub 479 zł*
Esperal Standard – 900 zł lub 679 zł*
Esperal VIP – 1150 zł lub 899 zł*
Esperal Exclusive – 2250 zł lub 1800 zł*
* – niższe ceny przy zakupie online

Placówka Nasz Gabinet Łódź otwarta jest na problemy pacjentów. Nieustannie rozwija swoje kompetencje aby terapia leczenia choroby alkoholowej była jak najbardziej skuteczna i zoptymalizowana. W leczeniu alkoholizmu nasze centrum medyczne wykorzystuje tylko oryginalne wszywki alkoholowe. To sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem esperalu w Nasz Gabinet Łódź przynoszą zadowalające efekty. Nasz zespół tworzony jest przez doświadczonych lekarzy, którzy są w stanie zapewnić pomoc każdej osobie uzależnionej. NGM Łódź oferuje skuteczne wszywki alkoholowe dla pacjentów z całego województwa łódzkiego. Cena wszycia esperalu rozpoczyna się od 479 zł i rośnie w zależności od wybranego pakietu. Możliwa jest płatność ratalna.


Esperal implantowany w Łodzi – co daje wszywka alkoholowa

Esperal jest najbardziej znany jako wszywka alkoholowa. Występuje również w postaci tabletek, które są podawane o określonych porach i w konkretnych dawkach, które dopasowują lekarze w klinice Nasz Gabinet Łódź. Substancja czynna, która jest składnikiem esperalu, nazywa się Disulfiram. To organiczny związek chemiczny, który służy jako lek wpływający na alkohol etylowy znajdujący się w organizmie.

Wszywki alkoholowe uważane są za najbardziej efektywny sposób leczenia choroby alkoholowej. Disulfiram jest substancją, dzięki której opatentowano nowoczesny sposób walki z alkoholizmem. Pomysł ten polega na umieszczeniu pod skórą tak zwanej wszywki alkoholowej, której zawartość to właśnie esperal w Łodzi. Skuteczność leku esperal zależy w dużej mierze od chęci i zamiarów chorego. Alkoholizm jest problemem natury psychologicznej i jako taki należy go traktować. Działanie farmakologiczne, które opiera się na implantacji wszywki alkoholowej ma na celu wywołanie u pacjenta obaw w związku z działaniem esperalu w połączeniu z alkoholem. Jedynie niewielka część osób poddanych zabiegowi z użyciem wszywki alkoholowej w ogóle nie zauważyła działania esperalu i kontynuuje nadużywanie alkoholu w trakcie kuracji. Większość jednak jest w stanie odstawić używkę na cały okres trwania leczenia z obawy przed reakcją organizmu na alkohol we krwi. Jeśli jednak nie jest ono poparte terapią odwykową, wszycie esperalu spowoduje jedynie tymczasowe zatrzymanie spożywania płynu etylowego.

Esperal Łódź – jak działa wszywka alkoholowa?

W jaki sposób dokładnie działa wszywka alkoholowa? Esperal sprawia, że metabolizm alkoholu we krwi jest zaburzony. Utrudnia utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego. Kumulujący się w organizmie aldehyd octowy powoduje objawy zatrucia organizmu. Bóle i zawroty głowy, nudności oraz wymioty, uderzenia gorąca, zły nastrój i zaczerwienie twarzy pojawiają się po 5 do 10 minut od spożycia alkoholu. Ten spotęgowany “kac” może trwać nawet do 10 godzin. Jednakże, to nie są najbardziej niebezpieczne symptomy działania esperalu gdy do organizmu dostarczony jest alkohol. Zdarza się, że pacjent może stracić wzrok, trwale uszkodzić wątrobę, mieć problemy z sercem i zaburzoną świadomość, a nawet umrzeć. Jeśli chory stosuje się do zaleceń lekarzy z łódzkiej kliniki leczenia uzależnień, esperal w żaden sposób nie zagraża życiu, a co ważne, nie reaguje w przypadku innych leków. Disulfiram WZF działa od 8 do 12 miesięcy.

Esperal Łódź - zabieg wszycia esperalu na znieczuleniu miejscowym

Jak przygotować się do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej?

Wszycie esperalu jest metodą awersyjną leczenia alkoholizmu. To oznacza, że odstrasza ona pacjenta od alkoholu. Poprzez działanie substancji czynnej „disulfiram” w organizmie nie może znaleźć się żadnej ilości alkoholu (nawet w postaci cukierków, czy płynu do płukania ust). Zachowanie całkowitej trzeźwości na minimum 24 h, jest najważniejszym wymogiem, by wszyć esperal.

Pomocną kwestią, by Twoja wizyta w naszym centrum medycznym była jak najkrótsza, jest zapamiętanie, a nawet wypisanie wszystkich przyjmowanych leków oraz informacji o przebytych chorobach, operacjach.

Wszywka alkoholowa Łódź – jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Zabieg implantacji leku esperal jest poprzedzony wywiadem medycznym, podczas którego lekarz określa stan zdrowia pacjenta, stopień zaawansowania choroby alkoholowej w organizmie pacjenta. Istotną kwestią, która ma wpływ na możliwość przeprowadzenia zabiegu jest ewentualne przyjmowanie leków przez pacjenta, ponieważ nie wszystkie lekarstwa mogą być połączone z wszywką alkoholową. Pod koniec konsultacji, gdy zabieg wszycia leku esperal może się odbyć, lekarz ustala odpowiednią dawkę leku.

Przed samym zabiegiem, przeprowadzana jest krótka rozmowa na temat działania wszywki alkoholowej oraz spustoszenia, jakie może wyrządzić, gdy do organizmu trafi alkohol. Jest to bardzo ważne, ponieważ spożycie alkoholu będąc zaszytym, może wyrządzić nieodwracalne zmiany zdrowotne, a nawet śmierć.

Zaszycie alkoholowe esperalem odbywa się wyłącznie po podpisaniu pisemnej zgody pacjenta. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej jest krótki, bezbolesny, mało inwazyjny oraz nie wiąże się z wysokim ryzykiem powikłań. Przez cały czas jego trwania chory znajduje się pod ścisłą opiekę lekarzy z Centrum medyczne Nasz Gabinet Łódź, którzy posiadają doświadczenie w leczeniu choroby alkoholowej. Zabieg przeprowadzany jest na znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Pacjent wtedy wie dokładnie jak przebiega zabieg i może być pewien, że nic złego mu nie grozi. Implantacja wszywki alkoholowej w żaden sposób nie ogranicza chorego pod względem ruchowym czy fizycznym. Jest to możliwe dzięki temu, że esperal (disulfiram) wszywany jest w okolicy pośladków lub pod łopatką. Można swobodnie prowadzić auto i wykonywać czynności wymagające skupienia lub siły. Nie należy obawiać się także blizny. Lekarze z Łodzi stosują szwy kosmetyczne. Wtedy zabliźniona rana nie jest widoczna dla innych.

Wszywkę alkoholową implantuje się głęboko do strefy mięśniowej i tabletka esperalu nie jest widoczna pod powierzchnią skóry. Proces gojenia się to ok. 7 dni, a szwy zdejmowane są po 10. Zabieg wszycia esperalu może zostać wykonany ponownie po 8 miesiącach od pierwszej implantacji esperalu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów, którzy zdecydowali się na wszycie esperalu. Każdemu choremu klinika z Łodzi zapewnia całodobową opiekę oraz wsparcie psychologiczne.


Działanie wszywki alkoholowej – objawy połączenia esperalu z alkoholem

Osoba zgadzająca się na wszycie esperalu w naszej klinice, po ówczesnym wytłumaczeniu jak działa esperal podpisuje oświadczenie, że zapoznał się z tym, jakie esperal połączony z alkoholem może wyrządzić szkody na zdrowiu. Jest bardzo ważna kwestia, ponieważ wszywka alkoholowa zatrzymuje proces dehydrogenazy aldehydowej, przez co aldehyd octowy nie zostaje zamieniony w kwas octowy. Spożyty alkohol gromadzi się w organizmie. Wspomniany aldehyd octowy wywołuje silne objawy zatrucia alkoholem, które są kilkaset razy mocniejsze, niż zwykły kac. Po spożyciu alkoholu mimo zaszytego leku esperal występują także poniższe objawy:

 • niewydolność i kołatanie serca,
 • zmienne ciśnienie tętnicze oraz zapalenie zarostowe tętnic,
 • uczucie gorąca i zaczerwienienie na twarzy,
 • nudności i wymioty,
 • zawroty i ból głowy.

Wymienione symptomy objawiają się od 5 do 10 minut po spożyciu czegoś, co zawiera w sobie alkohol (nawet cukierki czy płyn do płukania ust).

Esperal Łódź – przeciwwskazania do wszycia wszywki alkoholowej

Esperal (disulfiram) nie może zostać zaimplantowany każdej osobie. Skład, działanie oraz ewentualne działanie esperalu w przypadku połączenia go z alkoholem w przypadku niektórych chorób itp. może być nawet zagrożeniem życia osoby zaszytej. Przeciwwskazaniami do wszycia esperalu są:

 • spożycie alkoholu na mniej niż 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • choroby serca (szczególnie choroba niedokrwienna serca oraz przebyty zawał serca),
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków,
 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • niedoczynność tarczycy,
 • schorzenia nerek i wątroby.

Podczas wywiadu medycznego, podczas którego określany jest stan zdrowia pacjenta, należy bez wyjątku mówić prawdę i niczego nie zatajać, a gdy lekarz wyrazi zgodę na implantację wszywki alkoholowej należy ściśle postępować według jego zaleceń, gdyż reakcja organizmu może być różna i w każdym przypadku bardzo silna.

Esperal dla osoby uzależnionej od alkoholu

Czy każdy alkoholik może zdecydować się na wszycie esperalu? Niestety nie. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz starających się o dziecko. Przeszkodą są także nadwrażliwość na Disulfiram, niewydolność serca i krążenia, choroby niedokrwienne serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe i nerwu wzrokowego oraz zaburzenia psychiczne. Esperal może także potęgować objawy niektórych schorzeń i chorób. Są nimi cukrzyca, padaczka, niedoczynność tarczy, psychoza oraz wszelkie uszkodzenia nerek, wątroby czy dróg oddechowych. Wymaga to dodatkowej konsultacji z lekarzem. Zanim specjaliści z Łodzi decydują czy dany pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu wszycia esperalu, przeprowadzają dogłębny wywiad medyczny aby wyeliminować jakiekolwiek zagrożenia.

Wykwalifikowana kadra NGM Łódź za każdym razem pilnuje aby sposób leczenia i wykonania zabiegu wszycia esperalu był dopasowany indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz jego osobistych wymagań. Jak przygotować się do operacji? Implantacja wszywki alkoholowej nie może się odbyć w sytuacji gdy pacjent jest pijany. Trzeźwość musi być zachowana od 12 do 48 godzin przed ingerencją chirurgiczną z użyciem esperalu. Nasza klinika ułatwia ten proces przygotowawczy, ponieważ oferujemy spersonalizowany detoks alkoholowy, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn alkoholowych. Leki podawane są w kroplówce sposobem dożylnym od 3 do 24 godzin.

Kontakt:

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – oddział Łódź

Stefana Rogozińskiego 23, 93-554 Łódź

tel. 508 555 554

[email protected]

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – oddział Łódź

Cennik

Leczenie uzależnień

Krok 1

Detoks alkoholowy 3h/6h/12h/Max

od 650 zł

Pomoc w odstawieniu alkoholu.

Kup detoks

Dlaczego warto?

 • Pomoc w odstawieniu
 • Przerwanie ciągu alkoholowego
 • Likwidacja objawów odstawiennych
 • Wyrównanie elektrolitów
 • Wypłukanie toksyn
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 2

Konsultacja z lekarzem/psychiatrą ONLINE / e-recepta

od 250 zł*

Konsultacja lekarska / psychiatryczna.

Kup e-konsultację

Dlaczego warto?

 • Konsultacja lekarska
 • Konsultacja psychiatryczna
 • Indywidualne podejście
 • Prywatność
 • Pełna dyskrecja
 • Doświadczenie
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 3

Wszywka alkoholowa standard / vip / exclusive


od 479 zł*

Farmakoterapia / e-recepta. Uniemożliwienie spożywania alkoholu.

Kup farmakoterapię

Dlaczego warto?

 • Konsultacja chirurgiczna
 • Kwalifikacja do zabiegu
 • Indywidualnie dobrany lek
 • Wysoka skuteczność
 • Pomoc w problemie
 • E-recepta od 99 zł*
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 4

Terapia psychologiczna ONLINE

od 139 zł*

Indywidualne/grupowe sesje psychoterapii uzależnień.

Kup psychoterapię

Dlaczego warto?

 • Profesjonalna sesja terapeutyczna
 • Gwarancja dyskrecji
 • Kompleksowa diagnoza
 • Wsparcie
 • Indywidualny plan terapii
 • Wysoka skuteczność
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej