361

Esperal Poznań – wszywka alkoholowa

Esperal Poznań – wszywka alkoholowa

Esperal Poznań – wszywka alkoholowa Poznań, bezpieczna metoda na zaszycie alkoholowego nałogu – Bezpieczna wszywka alkoholowa Esperal  od 549 zł.

Wszywka alkoholowa pomaga rozpocząć walkę z chorobą alkoholową. Esperal Poznań jest bezpieczny dla pacjenta, jeśli przestrzega zaleceń poznańskiego lekarza. Należy pamiętać, że tylko połączenie metod farmakologicznych z grupową bądź indywidualną terapią, umożliwia uwolnienie się od nałogu.

Choroba alkoholowa w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej zauważalna w społeczeństwie. Wśród cieszących się dużym zainteresowaniem sposobów leczenia alkoholizmu w Poznaniu jest esperal. Wszywka alkoholowa to nic innego jak implementowana podskórnie tabletka. Doświadczony chirurg wszywa oryginalny esperal w znieczuleniu miejscowym, aby zminimalizować u pacjentów dyskomfort związany z odczuwaniem bólu. Zabieg nie wymaga hospitalizacji pacjentów.

Esperal Poznań – cena

Cena esperalu rozpoczyna się od 549 zł, a kończy się na 2250 zł.

549,00 zł – 599,00 zł

749,00 zł – 799,00 zł

1049 zł

1900 zł

 

Nasza poradnia dba o tym aby wszystkie osoby był traktowane indywidualnie. W Poznańskiej filii możliwe jest kompleksowe leczenie choroby alkoholowej opartej na 3 krokach: detoks alkoholowy, wszywka alkoholowa oraz terapia w współpracy z psychologami. Standardowy zabieg zaszycia alkoholowego z użyciem esperalu w Poznaniu rozpoczyna się od 479 zł.


Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa – esperal? Leczenie choroby alkoholowej za pomocą zaszycia esperalem

Esperal jest środkiem chemicznym wpływającym na metabolizm alkoholu. Wszywka alkoholowa hamuje proces rozkładu alkoholu. Substancją czynną wszywki alkoholowej jest Disulfiram. Spożywanie alkoholu w czasie posiadania wszywki alkoholowej pod skórą, skutkuje przykrymi objawami.

Okres występowania tych niedogodności trwa do 10 godzin, a zaczyna się w przeciągu 5 do 10 minut. Dzieje się tak, ponieważ esperal powoduje zahamowanie rozkładu alkoholu co skutkuje zwiększoną ilością substancji o nazwie aldehyd octowy w organizmie.

Objawy połączenia leku esperal z alkoholem

Pacjent odczuwa wszystkie objawy, które występują także podczas “kaca” tylko są one dużo mocniej odczuwalne. Jednakże bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, przyspieszona akcja serca, niedociśnienie, zaczerwienienie twarzy oraz uczucie gorąca to niewielkie skutki spożycia alkoholu mając wszywkę w porównaniu do utraty wzroku, zaburzenia świadomości, zmian w wątrobie, gorszej pracy serca, a w szczególności śmierci.

Właśnie to może przydarzyć się choremu, jeśli nie postępuje według zaleceń lekarzy z Poznania i spożywa dużą ilość alkoholu, mimo leku esperal (disulfiram). Konsekwencje reakcji wszywki alkoholowej z alkoholem mogą być nieodwracalne. Jest to główny powód skuteczności wszywki. W obawie przed jeszcze większym zniszczeniem organizmu, większość pacjentów boi się pić jakiekolwiek płyny etylowe. Nawet śladowe ilości mogą być niebezpieczne.

Wpływ wszywki esperal na organizm – Bezpieczna wszywka alkoholowa

Esperal zapewnia stałe uwalnianie leku i gwarantują ciągłą abstynencję. Czas działania wszywki alkoholowej to około 8-10 miesięcy, lecz w rzeczywistości może to trwać nawet rok. Mimo tego, że uwalniany przez wszywkę alkoholową Disulfiram stanowi zagrożenie dla organizmu, to tak naprawdę esperal to bezpieczny sposób leczenia choroby alkoholowej.

Jeśli pacjent stale leczy się na jakieś schorzenie to nie musi się obawiać, że wtedy wszywka alkoholowa również zacznie negatywnie działać. Przypomina o sobie tylko gdy w organizmie pojawia się alkohol.


poglądowe zdjęcie wykonywania zabiegu zaszycia esperalu - wszywka alkoholowa poznań

Wszywka alkoholowa Poznań – Esperal Poznań – Wszywka alkoholowa esperal wszyscie esperalu w gabinecie w Poznaniu

Stosując znieczulenie miejscowe, zabieg implantacji esperalu jest całkowicie bezbolesna, a pacjent w trakcie zabiegu wszycia esperalu jest ciągle przytomny i nie musi się bać o swoje bezpieczeństwo. Cała procedura wszycia esperalu trwa 30 minut i wykonują to doświadczeni chirurdzy. Przez wzgląd na miejsce, w którym implantuje się disulfiram, blizna jest niewidoczna dla innych.

Dlatego też wszywka alkoholowa to dyskretny sposób na leczenie alkoholizmu. Implantacja leku jest głównie w okolicy pośladków. Wszywki alkoholowe głęboko w strefie mięśniowej co powoduje, że wszywka alkoholowa nie jest wyczuwalna pod skórą.

Rana po zabiegu szybko się goi, ok. 7 dni, a szwy można zgodnie z rekomendacją lekarza z Poznania usunąć po 10 dniach. Zabieg wszycia esperalu w żaden sposób nie rozregulowuje codziennego trybu życia. Zaraz po implantacji pacjent może robić cokolwiek chce, wykonywać prace fizyczne, prowadzić auto. W momencie zabliźniania się miejsca po zaimplantowaniu wszywki alkoholowej, nie zdarzają się także problemy z chodzeniem. Chory może zdecydować na leczenie uzależnienia z użyciem esperalu (disulfiramu) kilkakrotnie, lecz ponowna ingerencja chirurgiczna, czyli kolejne zabiegi mają miejsce dopiero po 8 miesiącach od pierwszej próby.


Przeciwskazania do poddania się zabiegowi wszycia esperalu (zabieg implantacji esperalu)

Przeciwwskazaniami do poddania się terapii, czyli zabiegowi, którego wynikiem jest wszycie esperalu jest zmaganie się z jakąś chorobą przewlekłą, a także: nadwrażliwość na składniki preparatu, niewydolność serca i krążenia, choroby niedokrwienne serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe i nerwu wzrokowego oraz zaburzenia psychiczne. W czasie implantacji wszywki alkoholowej, pacjent nie może być w stanie upojenia alkoholowego. Zaleca się aby od 12 do 48 godzin przed operacją, chory pozostawał trzeźwy. Jednak ostateczna decyzja czy uzależniony będzie mógł zostać poddany wszyciu esperalu będzie należała do lekarza, który przeanalizuje z pacjentem jego indywidualne potrzeby i ewentualne przeciwwskazania. Bywają sytuacje gdy chory nie jest w stanie samodzielnie osiągnąć wymaganej trzeźwości przed zabiegiem.

Problem mogą także stanowić takie choroby jak:

  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • niedoczynność tarczy,
  • psychoza oraz wszystkie schorzenia nerek,
  • wątroby czy dróg oddechowych.

Lek Esperal nie jest rekomendowany dla kobiet w ciąży bądź tych, które starają się o dziecko. Dlatego też, przed każdym zabiegiem specjaliści z Poznania przeprowadzają szczegółowy wywiad medyczny, na podstawie, którego decydują czy pacjent może zostać zakwalifikowany do zabiegu i jaki wariant będzie najbardziej skuteczny oraz zgodny z możliwościami zdrowotnymi chorego.

Konieczne jest też podpisanie oświadczenia, że zostało się poinformowanym o konsekwencjach łączenia alkoholu z esperalem. Zabieg z użyciem wszywki alkoholowej skierowany jest do osób zmagających się z nałogiem oraz są pełnoletnie.

Wszywka alkoholowa Poznań - implantacja wszywki alkoholowej - leczenie alkoholizmu

Gdzie jest możliwe wszycie Esperalu w Poznaniu – Esperal Poznań – Wszywka alkoholowa w Poznaniu

Klinika Nasz Gabinet Poznań to wykwalifikowana placówka, która specjalizuje się w leczeniu alkoholizmu. Stosuje w leczeniu alkoholizmu oryginalne wszywki alkoholowe gwarantując tym samym pacjentom wysoką skuteczność terapii leczenia alkoholizmu z wykorzystaniem implantacji esperalu. Wzorowa opinia kliniki sprawia, że osoby uzależnione od alkoholu bez obaw powierzają swoje leczenie najwyższej klasy specjalistom i decydują się na esperal zapewniając sobie pewność działania leku, czyli długotrwałą abstynencję wygrywając z uzależnieniem od alkoholu.

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – oddział Poznań

Esperal Poznań - Nasz-Gabinet - Wszycie esperalu - Poznań Esperal - uzależnienia od alkoholu

Górki 17a, 60-204 Poznań

tel. +48 880-808-880

[email protected]

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – oddział Poznań

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej