Esperal Poznań, Wszywki alkoholowe Poznań

Wszywki esperal Poznań

Choroba alkoholowa w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej zauważalna w społeczeństwie. Wśród cieszących się dużym zainteresowaniem sposobów leczenia alkoholizmu jest esperal. Wszywka alkoholowa to nic innego jak implementowana podskórnie tabletka. Doświadczony chirurg wszywa esperal w znieczuleniu miejscowym, aby zminimalizować u pacjentów dyskomfort związany z odczuwaniem bólu. Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Wszywka alkoholowa pomaga rozpocząć walkę z chorobą alkoholową. Esperal jest bezpieczny dla pacjenta, jeśli przestrzega zaleceń poznańskiego lekarza. Należy pamiętać, że tylko połączenie metod farmakologicznych z grupową bądź indywidualną terapią, umożliwia uwolnienie się od nałogu.

Esperal jak działa

Esperal jest środkiem chemicznym wpływającym na metabolizm alkoholu. Wszywka alkoholowa zaburza ten proces. Substancją czynną wszywki alkoholowej jest Disulfiram. Spożywanie alkoholu w czasie posiadania wszywki alkoholowej pod skórą, skutkuje przykrymi objawami. Okres występowania tych niedogodności trwa do 10 godzin, a zaczyna się w przeciągu 5 do 10 minut. Dzieje się tak, ponieważ esperal powoduje zahamowanie rozkładu alkoholu co skutkuje zwiększoną ilością aldehydu octowego w organizmie. Pacjent odczuwa wszystkie objawy, które występują także podczas “kaca” tylko są one dużo mocniej odczuwalne. Jednakże bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, przyspieszona akcja serca, niedociśnienie, zaczerwienienie twarzy oraz uczucie gorąca to niewielkie problemy w porównaniu do utraty wzroku, zaburzenia świadomości, zmian w wątrobie, gorszej pracy serca, a w szczególności śmierci. Właśnie to może przydarzyć się choremu, jeśli nie postępuje według zaleceń lekarzy z Poznania i spożywa dużą ilość alkoholu, mimo wszytego esperalu. Konsekwencje reakcji wszywki alkoholowej z alkoholem mogą być nieodwracalne. Jest to główny powód skuteczności esperalu. W obawie przed jeszcze większym zniszczeniem organizmu, pacjenci boją się pić jakiekolwiek płyny etylowe. Nawet śladowe ilości mogą być niebezpieczne. Wszywki alkoholowe zapewniają stałe uwalnianie leku i gwarantują ciągłą abstynencję. Według producentów, esperal działa przez 8 miesięcy, lecz w rzeczywistości może to trwać nawet rok. Mimo tego, że uwalniany przez wszywkę alkoholową Disulfiral stanowi zagrożenie dla organizmu, to tak naprawdę esperal to bezpieczny sposób leczenia choroby alkoholowej. Jeśli pacjent stale leczy się na jakieś schorzenie to nie musi się obawiać, że wtedy esperal również zacznie negatywnie działać. Przypomina o sobie tylko gdy w organizmie pojawia się alkohol.

Wszywka alkoholowa – wszycie esperalu 

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zaimplantowanie wszywki alkoholowej jest bezbolesne, a pacjent w trakcie operacji jest ciągle przytomny i nie musi się bać o swoje bezpieczeństwo. Cała procedura wszycia esperalu trwa 30 minut. Przez wzgląd na miejsce, w którym implantuje się esperal, blizna jest niewidoczna dla innych. Dlatego też wszywka alkoholowa to dyskretny sposób na leczenie alkoholizmu. Esperal umiejscowiony jest głównie w okolicy pośladków lub pod łopatką. Zawsze implantuje się wszywki alkoholowe głęboko w strefie mięśniowej co powoduje, że esperal nie jest wyczuwalny pod skórą. Rana po operacji szybko się goi, ok. 7 dni, a szwy można zgodnie z rekomendacją lekarza z Poznania usunąć po 10. Zabieg wszycia esperalu w żaden sposób nie rozregulowuje codziennego trybu życia. Zaraz po operacji pacjent może robić cokolwiek chce, wykonywać prace fizyczne, prowadzić auto. W momencie zabliźniania się miejsca po zaimplantowaniu wszywki alkoholowej, nie zdarzają się także problemy z chodzeniem. Chory może zdecydować na leczenie z użyciem esperalu kilkakrotnie, lecz ponowna ingerencja chirurgiczna ma miejsce dopiero po 8 miesiącach od pierwszej próby.

Wszywka alkoholowa dla kogo

Przeciwwskazaniami do poddania się zabiegowi wszycia esperalu są: nadwrażliwość na składniki preparatu, niewydolność serca i krążenia, choroby niedokrwienne serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe i nerwu wzrokowego oraz zaburzenia psychiczne. W czasie implantacji wszywki alkoholowej, pacjent nie może być w stanie upojenia alkoholowego. Zaleca się aby od 12 do 48 godzin przed operacją, chory pozostawał trzeźwy. Jednak ostateczna decyzja czy uzależniony będzie mógł zostać poddany wszyciu esperalu będzie należała do lekarza, który przeanalizuje z pacjentem jego indywidualne potrzeby i ewentualne przeciwwskazania. Bywają sytuacje gdy chory nie jest w stanie samodzielnie osiągnąć wymaganej trzeźwości przed zabiegiem. Nasz Gabinet Poznań oferuję usługę detoksu alkoholowego. Czas podawania dożylnie leków jak i ich stężenie zależy od tego przez jak długi czas chory trwał w tak zwanym ciągu alkoholowym. Detoksykacja może trwać od 3 do 24 godzin.

Problem mogą także stanowić takie choroby jak: cukrzyca, padaczka, niedoczynność tarczy, psychoza oraz wszystkie schorzenia nerek, wątroby czy dróg oddechowych. Bywają przypadki, że esperal pogłębia intensywność ich występowania. Esperal nie jest rekomendowany dla kobiet w ciąży bądź tych, które starają się o dziecko. Dlatego też, przed każdym zabiegiem specjaliści z Poznania przeprowadzają szczegółowy wywiad medyczny, na podstawie, którego decydują czy pacjent może zostać zakwalifikowany do zabiegu i jaki wariant będzie najbardziej skuteczny oraz zgodny z możliwościami zdrowotnymi chorego. Konieczne jest też podpisanie oświadczenia, że zostało się poinformowanym o konsekwencjach łączenia alkoholu z esperalem. Zabieg z użyciem wszywki alkoholowej skierowany jest do osób, które są pełnoletnie. W przypadku esperalu w formie tabletki mogą być przyjmowane przez każdego kto chce pokonać chorobę alkoholową.

Esperal cena Poznań Nasz Gabinet

Klinika Nasz Gabinet Poznań to wykwalifikowana placówka, która specjalizuje się w leczeniu choroby alkoholowej. Stosuje w leczeniu alkoholizmu oryginalne wszywki alkoholowe gwarantując tym samym pacjentom wysoką skuteczność terapii z wykorzystaniem esperalu. Wzorowa opinia kliniki sprawia, że osoby uzależnione od alkoholu bez obaw powierzają swoje leczenie najwyższej klasy specjalistom i decydują się na esperal. Nasza poradnia dba o tym aby każdy chory był traktowany indywidualnie. W poznańskiej filii możliwe jest kompleksowe leczenie choroby alkoholowej opartej na 3 krokach: detoksie, wszywce alkoholowej oraz terapii w współpracy z psychologami. Standardowy zabieg z użyciem esperalu wynosi ok. 500 zł. Istnieją także 2 pakiety premium: VIP oraz Gold. W ich przypadku używane są nici rozpuszczalne, ograniczona jest liczba kontrolnych wizyt oraz podaje się antybiotyki, które zabezpieczają przed ewentualnymi infekcjami. Najważniejsze jednak, że bez względu na wybór, każdy zabieg polega na wszyciu esperalu.

Esperal Poznań - Nasz-Gabinet
ul. Zbąszyńska 16a

60-359 Poznań

tel. +48 880-808-880

nasz-gabinet.pl/poznan/esperal/

kontakt@nasz-gabinet.pl

Klinika otwarta na pacjentów, która bezustannie się rozwija. W ofercie znajdziemy także

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.