5382

Refundacja wszywki alkoholowej – czy jest możliwa?

Refundacja wszywki alkoholowej – czy jest możliwa?
7 lutego 2023
    Ocena:
  • 5/5

Zabieg implantacji wszywki z powodzeniem jest przeprowadzany u pacjentów zmagających się z chorobą alkoholową. Cieszy się on dużą popularnością, głównie ze względu na skuteczne wspomaganie leczenia alkoholizmu. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób szuka informacji na temat esperalu i jego działania. Wraz z motywacją do walki z alkoholizmem pojawia się chęć wsparcia w drodze do trzeźwości. Tutaj najczęściej zadawane jest pytanie, czy istnieje wszywka alkoholowa na NFZ?

Jaki zwykle jest koszt wszywki alkoholowej?

Cena esperalu jest uzależniona przede wszystkim od wielkości dawki oraz pakietu wykonywanego zabiegu. Wszycie tabletki jest dostosowywane do indywidualnych predyspozycji osoby uzależnionej. Koszt może się różnić, w zależności od miejsca, w którym będzie wykonywana procedura. Na ostateczną cenę składa się kilka czynników, to przede wszystkim konsultacja lekarska, podstawowe badania, sam lek esperal, wykonanie zabiegu ze znieczuleniem, rodzaj zastosowanych szwów, a także ewentualna antybiotykoterapia i zdjęcie szwów.

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem lekarz podaje całkowity koszt całej procedury związanej z wszyciem esperalu. Cena zabiegu rozpoczyna się od 550 zł. Oczywiście w kwotę wliczana jest również kompleksowa opieka medyczna. Wiele placówek medycznych oferuje także specjalne pakiety, z których może skorzystać osoba uzależniona. Mowa tutaj o m.in. o dodatkowych udogodnieniach czy zastosowaniu rozpuszczalnych szwów.

Co można zrobić, aby cena wszywki alkoholowej była niższa?

Jak wcześniej wspomniano, cena wszywki alkoholowej może się różnić w zależności od miejscowości, w której przeprowadzany jest zabieg. Jednak należy pamiętać, że zamierzone działanie leku w dużej mierze uzależnione jest od prawidłowo dobranej dawki, o której decyduje lekarz. Cena zabiegu nie wiąże się ze sporymi kosztami, a szukanie tańszej alternatywy może grozić trafieniem na oszustów. Zdarzają się miejsca, w których wszycie esperalu jest dużo tańsze niż w profesjonalnych i sprawdzonych placówkach. Wynika to ze znacznie zaniżonej dawki lub nawet użycia placebo.

Wykonanie zabiegu z nieprawidłowo dobranym lekiem nie przyniesie zamierzonych rezultatów. Osoba uzależniona nadal będzie zmagała się ze swoim nałogiem, ponieważ wszywka nie będzie działać prawidłowo. Taka sytuacja będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami, związanymi z wyciągnięciem nieprawidłowo dobranej tabletki oraz ponowną implantacją odpowiednio dobranej dawki. Nie warto zatem szukać tańszych zamienników. Dobrej jakości lek będzie gwarancją skuteczności działania, co przełoży się na pozytywny aspekt terapii alkoholowej.

Czy esperal jest refundowany?

„Wszywka alkoholowa NFZ” lub „esperal na NFZ” – to popularne hasła często wyszukiwane w internecie. Leczenie alkoholizmu wymaga przede wszystkim silnej woli i motywacji do zerwania z nałogiem. Ważne jest również wsparcie, tutaj z pomocą przychodzi wszywka alkoholowa. Osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia często wpisują frazę: „esperal cena refundacja” z myślą o możliwości bezpłatnego skorzystania z wszywki. Jednak nie ma takiej możliwości. Pacjenci muszą z własnych środków opłacić lek oraz wykonanie zabiegu chirurgicznego. Esperal nie jest refundowany, tak więc nie jest możliwe zaszycie alkoholowe NFZ.

Warto jednak mieć na uwadze, że procedura medyczna związana z implantacją leku nie jest bardzo kosztowna. To wydatek mieszczący się w cenie kilkuset złotych, a działanie wszywki pozwala uporać się z problemem alkoholowym i rozpocząć życie w trzeźwości, co jest bezcenne. Warto pamiętać, że esperal nie leczy alkoholizmu, ma on za zadanie wspomóc terapię poprzez zniechęcenie alkoholika do sięgnięcia po napoje procentowe. Nie ma cudownego leku, który wyeliminuje problem uzależnienia. Choć wszywka oferowana m.in. Katowicach nie jest refundowana, to cieszy się sporą popularnością, głównie ze względu na wysoką skuteczność oraz mało inwazyjny zabieg. Dużym atutem jest również dyskrecja, ponieważ tabletki umieszczane są w mało widocznych miejscach, a blizna po nacięciu jest niemal niewidoczna. Warto zatem zdecydować się na implantacje esperalu i cieszyć się trzeźwością.

Wszywka alkoholowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących zerwać z nałogiem. Mimo iż nie jest refundowana, to zdecydowanie warto z niej skorzystać. Życie w trzeźwości jest bezcenne, a esperal znacząco ułatwi zaprzestanie spożywania alkoholu.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej